Sierpień w warszawskim Domu Spotkań z Historią

opublikowano: 2008-07-26 01:14
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W przyszłym miesiącu warszawiacy będą mieć okazję poznać klimat Kresów — nie tylko na fotografii, ale także na filmie i... na własnej skórze.
REKLAMA

Do 25 sierpnia w warszawskim Domu Spotkań z Historią będzie trwać wystawa „Świat Kresów. Z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego”. Następnie przeniesie się ona na skwer u zbiegu Karowej i Krakowskiego Przedmieścia. Stołeczna placówka zaprasza także na pozostała imprezy planowane na przyszły miesiąc:

  • 2-3 sierpnia (sob.-niedz.), oraz 9-10 sierpnia (sob.-niedz.), godz. 12.00 i 17.00 – spacer po wystawie Świat Kresów. Z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego z autorem ekspozycji
  • 8 sierpnia (piątek), godz. 18.00 – Kino kresowe. Pokaz filmu dokumentalnego Lwów tam i u mnie w reż. Jerzego Janickiego i Józefa Gębskiego.
  • 14 sierpnia (wtorek), godz. 18.00 – Powstanie Warszawskie w niemieckich zdjęciach lotniczych – w cyklu „Tajemnice zdjęć Warszawy”. Prowadzi Zygmunt Walkowski.
  • 20 sierpnia (środa), godz. 18.00 – Biwak na Kresach. Wśród sokołów, harcerzy, strzelców i włóczęgów – w cyklu „Opowieści z Kresów”. Prowadzi Tomasz Kuba Kozłowski.
  • 22 sierpnia (piątek), godz. 18.00 – Kino kresowe: Nowogródczyzna w filmie – Kraj lat dziecinnych w reż. Ewy Szakalickiej. Spotkanie z reżyserką.
  • 28 sierpnia (czwartek), godz. 18.00 – Kariera, reż. Jan Koecher – w cyklu „Przez kino do historii”. Prowadzi E. Cezary Król.
  • 29 sierpnia (piątek), godz. 18.00 – Ginące zaścianki. Szlachta zagrodowa na Samborszczyźnie – spotkanie z etnologiem Magdaleną Kwiecińską.

Przypominamy, że Dom Spotkań z Historią znajduje się przy ulicy Karowej 20. Jest czynny od wtorku do piątku w godzinach 10.00–18.00, natomiast w sobotę i niedzielę od 11 do 17. Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone