Skąd się wzięły adresy? [Video]

opublikowano: 2020-04-28 14:56
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Skąd się wzięły adresy domów? Kiedy pojawiła się potrzeba numerowania budynków? Jak radzono sobie przed erą powszechnych adresów? Autorzy z kanału Radosław Gajda & Natalia Szcześniak przybliżają swym widzom ten kawałek miejskiej historii! Polecamy!
REKLAMA

Gdy chcemy dotrzeć do jakiegoś budynku – czy to w mieście, czy na wsi – pierwsze co robimy, to wyszukiwanie jego adresu. Bez niego byłoby naprawdę ciężko! Ale kiedy tak naprawdę zaczęto stosować adresy jako środek oznaczania poszczególnych obiektów?

Więcej w materiale:

Zobacz też:

Kup e-booka „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć”:

praca zbiorowa pod red. Tomasza Leszkowicza
„Z Historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć” cz. I
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-16-7

Dostępna jest także druga część e-booka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Architecture is a good idea
Powyższe video przygotowane zostało w ramach video bloga Architecture is a good idea poświęconego rzeczom budującym i zbudowanym: architekturze, urbanistyce, sztuce i technice. Jego autorzy to architekci Radosław Gajda i Natalia Szcześniak.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone