Autor: Julia Obrycka
Tagi: Redakcyjne, Studenci, Polska
Opublikowany: 2021-10-07 06:27
Licencja: wolna licencja

Sonda Histmag.org – Czy po studiach historycznych można znaleźć satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę?

Jeśli ktoś uwielbia historię, to podjęcie studiów w jej kierunku z pewnością jest ciekawym pomysłem, jednak czy po takich studiach można znaleźć dobrą, satysfakcjonującą pracę? Spytaliśmy o to w sondzie naszych Czytelników! Teraz z kolei pytamy, jaki Waszym zdaniem był wkład Jana Pawła II i Kościoła Katolickiego w Polsce w obalenie komunizmu?

Początek października to tradycyjnie powrót na uczelnie. Spytaliśmy naszych Czytelników, czy ich zdaniem absolwenci historii mogą liczyć na zatrudnienie w satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy? Sprawdźmy wyniki sondy – zagłosowało ponad 1300 Czytelników!

Kliknij obrazek, aby powiększyć!
Kliknij obrazek, aby powiększyć!

Co ciekawe, niemal połowa głosujących (49,38%) widzi przyszłość absolwentów historii w jasnych barwach, uważając że studia te dobrze przygotowują absolwenta do przyszłej pracy (26,15%), choć czasami mogą być konieczne umiejętności i wiedza spoza programu akademickiego (23,23%). Głosy przeciwne stanowią ok. 1/3 całości (33,43%) – w tym 17,33% wskazało, że osobom po historii bardzo trudno znaleźć dobrze płatną pracę, zaś niewiele mniej (16,1%) jest zdania, że niełatwo jest znaleźć satysfakcjonującą pracę w zawodzie historyka. Głosów na „Ciężko jednoznacznie to określić” była podobna ilość, co na każdą z dwóch poprzednich opcji – 17,19%.

Obraz Foundry Co z Pixabay
Obraz Foundry Co z Pixabay

Sonda pytała o kwestię pracy po studiach historycznych w szeroki sposób – pytanie tyczyło zarówno satysfakcji zawodowej (będącej wartością zdecydowanie subiektywną), jak i strony finansowej (co może być mniej subiektywną wartością). Warto również zauważyć, że w dzisiejszych czasach ukończenie wiele różnych kierunków studiów nie „gwarantuje” dobrze płatnego (czy również satysfakcjonującego) zatrudnienia przez sam fakt ukończenia studiów. Pracodawcy również i dziś cenią pracownika o szerokich horyzontach, nastawionego na dalszy rozwój, a przede wszystkim pracowitego. Nie można zapomnieć również o doświadczeniu (na którego zdobywanie jest czas podczas studiów), a jednocześnie pokorze wobec tego, czego jeszcze się nie wie lub nie potrafi. A czy wymagające studia historyczne nie są jednym z ciekawszych kierunków, na których oprócz zdobycia potężnej ilości wiedzy, można także rozwinąć swoje cechy charakteru?

Polecamy nasz tekst o znaczeniu pojęcia „historia”!

W komentarzach wciąż czekamy na Wasze opinie!

Zapraszamy też do udziału w naszej kolejnej sondzie, w której pytamy o to, jaki Waszym zdaniem był wkład Jana Pawła II i Kościoła Katolickiego w Polsce w obalenie komunizmu?

(Sondę znajdziecie na stronie głównej portalu, w wersji mobilnej pod działem „Ostatnie komentarze”).

Polecamy e-book pod red. Magdaleny Mikrut-Majeranek „Poradnik młodego humanisty. Studia bez tajemnic”

praca zbiorowa pod red. Magdaleny Mikrut-Majeranek
„Poradnik młodego humanisty. Studia bez tajemnic”
9,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 183
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-44-0

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Julia Obrycka
Dział promocji i reklamy Histmag.org, obecnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach. W historii najbardziej interesuje ją aspekt społeczno-gospodarczy. Lubi gry video, muzykę oraz czytanie książek na czytniku.

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy