Spotkania autorskie online na naszych Wirtualnych Targach Historycznych - zobaczcie nagrania!

opublikowano: 2020-11-21 06:55— aktualizowano: 2020-11-28 15:44
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W zeszły poniedziałek rozpoczęliśmy drugą edycję Wirtualnych Targów Historycznych. Nowością była dedykowana im strona internetowa oraz spotkania autorskie online, które w czasie trwania Targów odbywały się codziennie w dni robocze o 18.00. Tu zobaczycie wszystkie nagrania w jednym miejscu!
REKLAMA
Zapraszamy na stronę Wirtualnych Targów Historycznych - https://targi.histmag.org/

Jedną z nowości naszych II Wirtualnych Targów Historycznych były internetowe spotkania autorskie z twórcami ciekawych książek historycznych, których w tej edycji odbyło się aż 10! Wszystkie spotkania transmitowane były na naszym profilu na Facebooku oraz YouTube.

Tu sprawdzicie wszystkie spotkania autorskie w ramach II Wirtualnych Targów Historycznych:

Jak stwarzaliśmy Rosję?

Jakie były wspólne dzieje Polaków i Rosjan? Okazuje się, że z Rosjanami nie tylko toczyliśmy wojny jak równy z równym a później nie tylko wzniecaliśmy przeciwko nim powstania. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spotkania autorskiego z Mariuszem Świdrem, autorem książki „Jak stwarzaliśmy Rosję” !

Czy można wyobrazić sobie polską politykę bez Karola Modzelewskiego?

Łącznie w więzieniach Polski Ludowej spędził osiem i pół roku. W III RP z buntu się nie wyleczył. Konsekwentny krytyk transformacji, a zwłaszcza planu Balcerowicza. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Robertem Walenciakiem, autorem książki „Modzelewski. Buntownik” !

Burzliwe dzieje Góry Gradowej

Ponad 20 hektarów fascynującego pofortecznego terenu w centrum Gdańska nie doczekało się dotąd popularnonaukowego opracowania. Książka „Góra Gradowa” to pierwsza próba całościowego przedstawienia dziejów Góry Gradowej i jej najbliższej okolicy. Zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Janem Danilukiem, autorem książki „Góra Gradowa” !

Jak wyglądała prostytucja i praca seksualna w PRL?

Kim były gruzinki, mewki czy dewizówki? Co w świecie pracy seksualnej zmienili biznesmeni ściągnięci przez Gierka wraz z zachodnimi inwestycjami? Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Anną Dobrowolską, autorką książki „Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL” !

Listy na 1000-lecie Państwa Polskiego

Książka „Listy Milenijne” przedstawia wyniki szeroko zakrojonych badań obejmujących kwerendy w ponad 30 krajach świata, krytyczne opracowanie i tłumaczenie na język polski wszystkich listów–zaproszeń na obchody Millenium Chrztu Polski, wystosowanych przez polskich biskupów podczas Soboru Watykańskiego II. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Wojciechem Kucharskim, autorem książki „Listy Milenijne”!

REKLAMA

Sekretne życie szpiegów

Wybierzmy się w podróż do tajnego świata, w którym walki agentów przeplatają się z czterema tonami mąki, „tuszą szczupłą” i znerwicowanym dyplomatą. Jednak rywalizacja wywiadów to nie zabawa... Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Tytusem Jaskułowskim, autorem książki „Szpiedzy tacy jak wy. Wywiadowcza (nie)codzienność kontaktów między PRL a NRD 1970–1990” !

Jak wyglądały ostatnie lata polskich Kresów?

Wybierzmy się w podróż w czasie do ostatnich lat polskich kresów. Znajdą tu Państwo egzotykę, wielkie miłości, skandale, celebrytów, a nawet walkę wywiadów. Więcej w temacie opowiedział nam w rozmowie Sławomir Koper - współautor książki „Ostatnie lata polskich Kresów”, wydanej przez Wydawnictwo Fronda. Zapraszamy na wirtualne spotkanie autorskie z nim!

Oferta wydawnicza IPN

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą wydawniczą Instytutu Pamięci Narodowej, będącej pokłosiem badań naukowych prowadzonych przez Biuro Badań Historycznych. Więcej w temacie opowiedział nam Marek Wierzbicki. Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spotkania autorskiego z nim.

Burzliwa historia rodziny Łubieńskich

Maciej Łubieński w swojej książce „Portret rodziny z czasów wielkości. O prymasach, milionerach, zakonnicach, bankrutach, pisarkach i innych przodkach” rozlicza się z historią rodziny, ale robi to z dystansem, klasą i czułością. To bezpretensjonalna, uciekająca od sentymentów, raz gorzka, a raz zabawna podróż literacka śladami przodków. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spotkania autorskiego z nim!

Śladami wielkich Kresowian

Warto poznawać historię Polski, by lepiej rozumieć wszystko, co dzieje się dzisiaj w naszej Ojczyźnie. Sięgajmy więc chętnie po takie lekcje dziejów, jak ta którą proponuje nam Mirosław Osip-Pokrywka, współautor niezwykłego albumu „Kresy. Śladami wielkich Polaków”. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z nim!

Wszystkie omawiane książki znajdziecie na naszych Targach - LINK

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone