Autor: Redakcja
Tagi: Multimedia, Wywiady, Książki
Pierwsza publikacja: 2020-11-21 07:55, aktualizacja: 2020-11-28 16:44
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Spotkania autorskie online na naszych Wirtualnych Targach Historycznych - zobaczcie nagrania!

W zeszły poniedziałek rozpoczęliśmy drugą edycję Wirtualnych Targów Historycznych. Nowością była dedykowana im strona internetowa oraz spotkania autorskie online, które w czasie trwania Targów odbywały się codziennie w dni robocze o 18.00. Tu zobaczycie wszystkie nagrania w jednym miejscu!

Zapraszamy na stronę Wirtualnych Targów Historycznych - https://targi.histmag.org/

Jedną z nowości naszych II Wirtualnych Targów Historycznych były internetowe spotkania autorskie z twórcami ciekawych książek historycznych, których w tej edycji odbyło się aż 10! Wszystkie spotkania transmitowane były na naszym profilu na Facebooku oraz YouTube.

Tu sprawdzicie wszystkie spotkania autorskie w ramach II Wirtualnych Targów Historycznych:

Jak stwarzaliśmy Rosję?

Jakie były wspólne dzieje Polaków i Rosjan? Okazuje się, że z Rosjanami nie tylko toczyliśmy wojny jak równy z równym a później nie tylko wzniecaliśmy przeciwko nim powstania. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spotkania autorskiego z Mariuszem Świdrem, autorem książki „Jak stwarzaliśmy Rosję”!

Czy można wyobrazić sobie polską politykę bez Karola Modzelewskiego?

Łącznie w więzieniach Polski Ludowej spędził osiem i pół roku. W III RP z buntu się nie wyleczył. Konsekwentny krytyk transformacji, a zwłaszcza planu Balcerowicza. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Robertem Walenciakiem, autorem książki „Modzelewski. Buntownik”!

Burzliwe dzieje Góry Gradowej

Ponad 20 hektarów fascynującego pofortecznego terenu w centrum Gdańska nie doczekało się dotąd popularnonaukowego opracowania. Książka „Góra Gradowa” to pierwsza próba całościowego przedstawienia dziejów Góry Gradowej i jej najbliższej okolicy. Zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Janem Danilukiem, autorem książki „Góra Gradowa”!

Jak wyglądała prostytucja i praca seksualna w PRL?

Kim były gruzinki, mewki czy dewizówki? Co w świecie pracy seksualnej zmienili biznesmeni ściągnięci przez Gierka wraz z zachodnimi inwestycjami? Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Anną Dobrowolską, autorką książki „Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL”!

Listy na 1000-lecie Państwa Polskiego

Książka „Listy Milenijne” przedstawia wyniki szeroko zakrojonych badań obejmujących kwerendy w ponad 30 krajach świata, krytyczne opracowanie i tłumaczenie na język polski wszystkich listów–zaproszeń na obchody Millenium Chrztu Polski, wystosowanych przez polskich biskupów podczas Soboru Watykańskiego II. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Wojciechem Kucharskim, autorem książki „Listy Milenijne”!

Sekretne życie szpiegów

Wybierzmy się w podróż do tajnego świata, w którym walki agentów przeplatają się z czterema tonami mąki, „tuszą szczupłą” i znerwicowanym dyplomatą. Jednak rywalizacja wywiadów to nie zabawa... Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z Tytusem Jaskułowskim, autorem książki „Szpiedzy tacy jak wy. Wywiadowcza (nie)codzienność kontaktów między PRL a NRD 1970–1990”!

Jak wyglądały ostatnie lata polskich Kresów?

Wybierzmy się w podróż w czasie do ostatnich lat polskich kresów. Znajdą tu Państwo egzotykę, wielkie miłości, skandale, celebrytów, a nawet walkę wywiadów. Więcej w temacie opowiedział nam w rozmowie Sławomir Koper - współautor książki „Ostatnie lata polskich Kresów”, wydanej przez Wydawnictwo Fronda. Zapraszamy na wirtualne spotkanie autorskie z nim!

Oferta wydawnicza IPN

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą wydawniczą Instytutu Pamięci Narodowej, będącej pokłosiem badań naukowych prowadzonych przez Biuro Badań Historycznych. Więcej w temacie opowiedział nam Marek Wierzbicki. Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spotkania autorskiego z nim.

Burzliwa historia rodziny Łubieńskich

Maciej Łubieński w swojej książce „Portret rodziny z czasów wielkości. O prymasach, milionerach, zakonnicach, bankrutach, pisarkach i innych przodkach” rozlicza się z historią rodziny, ale robi to z dystansem, klasą i czułością. To bezpretensjonalna, uciekająca od sentymentów, raz gorzka, a raz zabawna podróż literacka śladami przodków. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spotkania autorskiego z nim!

Śladami wielkich Kresowian

Warto poznawać historię Polski, by lepiej rozumieć wszystko, co dzieje się dzisiaj w naszej Ojczyźnie. Sięgajmy więc chętnie po takie lekcje dziejów, jak ta którą proponuje nam Mirosław Osip-Pokrywka, współautor niezwykłego albumu „Kresy. Śladami wielkich Polaków”. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z nim!

Wszystkie omawiane książki znajdziecie na naszych Targach - LINK

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy