Autorzy: Mat. pras. , Magdalena Mikrut-Majeranek
Tagi: Wydarzenia, Książki, Warszawa
Pierwsza publikacja: 2020-02-09 11:09, aktualizacja: 2020-10-27 19:06
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Targi Książki Historycznej 2020 odwołane

Targi Książki Historycznej w 2020 roku miały odbyć się w dniach 26 - 29 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4). Byłaby to już XXIX edycja Targów. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa zostały odwołane.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na Targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów. Od wielu lat Targi odbywają się w nowej siedzibie – w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Targi Książki Historycznej w Warszawie 2020 – informacje

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej się rozwija, oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można teraz odwiedzić również Salon Muzeów czy Salon Bibliotek. Dzięki owocnej współpracy z parterami Targów (m.in. Zamkiem Królewskim w Warszawie, Stowarzyszeniem Muzealników Polskich, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów), Targi stają się coraz bardziej atrakcyjne i popularne, na co wskazuje regularny wzrost frekwencji. Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów.

Portal Histmag.org nie jest organizatorem targów. Wydarzenia organizuje Fundacja Historia i Kultura.

Kontakt do organizatorów:

Targi Książki Historycznej 2020 – odwołane

27 października 2020 roku organizatorzy wydarzenia poinformowali, że targi zostały odwołane.

Szanowni Państwo, mimo wysiłków, rzetelnych przygotowań i rozważanych różnych scenariuszy, tegoroczne XIX Targi Książki Historycznej, nie odbędą się w planowanym terminie 26-29 listopada 2020 r. Targi Książki Historycznej to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju – z unikatową ofertą wydawniczą i programową, na które miłośnicy literatury historycznej czekają cały rok. Jeszcze do niedawna mieliśmy nadzieję, że w wymagających warunkach reżimu sanitarnego, spotkamy się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie pod koniec listopada br. Na kolejne Targi przyjdzie nam jednak zaczekać. Dziękujemy serdecznie współorganizatorom, naszym wystawcom, partnerom i patronom Targów za wsparcie i wolę współpracy. Wspólnie, gdy tylko sytuacja na to pozwoli, mamy nadzieję zaprosić Państwa na kolejną edycję Targów Książki Historycznej w Warszawie. W terminie, czyli 26 listopada, zostaną ogłoszeni laureaci Nagrody KLIO, ustanowionej przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, wyróżniającej i doceniającej wkład polskich autorów i wydawców w popularyzację historii i literatury historycznej. Mecenasami Nagrody KLIO są Miasto Stołeczne Warszawa, Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska oraz Fundacja Historia i Kultura. A że koniec listopada to dla wielu osób czas, którego nie potrafią sobie wyobrazić bez kontaktu z historią i twórcami książek o tej tematyce, w terminie Targów przygotowaliśmy ciekawy program internetowych spotkań autorskich. O szczegółach poinformujemy już wkrótce - poinformował zespół Targów Książki Historycznej w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej wydarzenia.

Nie wszystkie aktywności zostały jednak zawieszone, bowiem w dniach 26-29 listopada zaplanowano internetowe spotkania z autorami książek historycznych.

Redakcja Histmag.org zaprasza na II Wirtualne Targi Historyczne, odbywające się w dniach 16-29 listopada. W programie liczne spotkania online, zaś w ofercie targowej - ponad 170 tytułów 26 wydawców, wiele z nich z atrakcyjnymi zniżkami! :)

Wesprzyj nasz portal kupując w sklepie Histmag.org:

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Sonda!
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy