Thomas Geve – „Chłopiec, który narysował Auschwitz”

opublikowano: 2022-01-19, 06:39
wszelkie prawa zastrzeżone
Thomas Geve miał trzynaście lat, gdy wraz z matką został deportowany do Auschwitz. W książce „Chłopiec, który narysował Auschwitz” daje rzadkie świadectwo dziecka, które miało wyjątkową zdolność obserwowania i zapamiętywania każdego szczegółu otoczenia, a następnie postanowiło to wszystko udokumentować.
reklama
Thomas Geve
„Chłopiec, który narysował Auschwitz”
cena:
44,99 zł
Podajemy sugerowaną cenę detaliczną z dnia dodania produktu do naszej bazy. Użyj przycisku, aby przejść do sklepu — tam poznasz aktualną cenę produktu. Szczęśliwie zwykle jest niższa.
Wydawca:
W.A.B.
Rok wydania:
2022
Okładka:
miękka
Liczba stron:
352
Premiera:
26.01.2022
Format:
210 x 20 x 130 [mm]
ISBN:
978-83-280-9271-6
EAN:
9788328092716

Inspirująca, prawdziwa historia o nadziei i przetrwaniu. Thomas Geve miał trzynaście lat, gdy wraz z matką został deportowany do Auschwitz. Piętnaście, gdy obóz w Buchenwaldzie, gdzie ostatecznie trafił, został wyzwolony. Zbyt słaby, by odejść, pozostał w obozie i udokumentował wszystko, co stało się także jego udziałem. Tak powstało ponad osiemdziesiąt rysunków, prostych, przejmujących w szczegółach, pokazujących nie tylko sceny dramatyczne, ale też codzienne wydarzenia z życia w obozach, przejawy człowieczeństwa, wsparcie i przyjaźń między więźniami. Jego książka to rzadkie świadectwo dziecka, które miało wyjątkową zdolność obserwowania i zapamiętywania każdego szczegółu otoczenia i postanowiło to wszystko udokumentować.

Książkę „Chłopiec, który narysował Auschwitz” zamówicie pod tym linkiem!

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Grupy Wydawniczej Foksal.

reklama
Komentarze
o autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone