Opublikowano
2019-02-07 15:21
Licencja
Wolna licencja

Tomasz Leszkowicz o plebiscycie Historia Zebrana w RDC!

Gościem czwartkowej audycji Markowy Program w Radiu RDC był redaktor Histmaga i juror w konkursie Historia Zebrana Tomasz Leszkowicz. Tematem rozmowy było podsumowanie naszego konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę historyczną 2018 roku. Posłuchaj zapisu tej audycji!


Posłuchaj audycji!

Historia Zebrana 2018 logo plebiscytu
Za najlepsze publikacje historyczne 2018 roku jurorzy uznali książki: „Profesor Weigl i karmiciele wszy” (Iskry), „Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej tom 1” (Rebis), „Księga Stulecia Niepodległości” (Karta). Z kolei internauci w powszechnym głosowaniu wybrali pozycje: „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” (Poznańskie), „Bilety do sklepu. Handel reglamentowany w PRL” (PWN) i „Tajemnica Doliny Śmierci” (CB).

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” organizowany jest przez redakcje Histmag.org i Granice.pl. Najlepsze książki wyłaniane są w trzech kategoriach przez internautów (w tym roku oddano ponad 2,5 tysiąca głosów potwierdzanych za pośrednictwem telefonu komórkowego, co zwiększa wiarygodność wyników głosowania) oraz jurorów, którymi są dziennikarze, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek.

Posłuchaj audycji!

Więcej informacji na temat zwycięskich książek można znaleźć tutaj:

Historia Zebrana: Znamy najlepsze książki historyczne 2018 roku!

Za najlepsze publikacje historyczne 2018 roku jurorzy uznali książki: „Profesor Weigl i karmiciele wszy” (Iskry), „Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej tom 1” (Rebis), „Księga Stulecia Niepodległości” (Karta). Z kolei internauci w powszechnym głosowaniu wybrali pozycje: „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” (Poznańskie), „Bilety do sklepu. Handel reglamentowany w PRL” (PWN) i „Tajemnica Doliny Śmierci” (CB). Gratulujemy!Czytaj dalej...
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org