Opublikowano
2009-04-24 16:17
Licencja
Prawa zastrzeżone

Tomaszów Mazowiecki: listy z getta

Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na otwarty odczyt, który odbędą się 28 kwietnia w Archiwum Państwowym w Tomaszowie Mazowieckim. Prof. nadzw. dr hab. Barbara Engelking-Boni przedstawi temat: „Listy z getta tomaszowskiego. Historia ich odnalezienia”.


Profesor Engelking-Boni jest znanym ekspertem w dziedzinie historii okupacyjnej Warszawy i losów getta warszawskiego, ale także szerzej w temacie zagłady Żydów. Kieruje Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, z którym nasz portal nawiązał obiecującą współpracę.

Wykład odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 16:00 w Archiwum Państwowym w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Spalskiej 120.

Zobacz też

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: hello |

how do i get a copy of the ghetto list? my family is there. thank youOdpowiedz
Kamil Janicki

Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org