Truskawiec – modne uzdrowisko II RP

opublikowano: 2017-01-13 18:52
wolna licencja
poleć artykuł:
Truskawiec, urokliwa miejscowość na Ukrainie, nie zapisała się pozytywnie w pamięci Polaków. Tymczasem przez długi czas było to jedno z ważniejszych centrów turystycznych międzywojennej Polski.
REKLAMA

Truskawiec – zobacz też: Wczasy w Drugiej Rzeczpospolitej

Dziś pamięta się Truskawiec przede wszystkim jako miejsce śmierci Tadeusza Hołówki, zabitego przez ukraińskich bandytów. Nie przypadkiem minister wypoczywał właśnie w oddalonej o 90 kilometrów od Lwowa miejscowości. Truskawiec uchodził bowiem za jedno z najlepszych uzdrowisk przedwojennej Polski. Ta mała miejscowość aż roiła się od willi, pensjonatów czy hoteli, a wśród gości nietrudno było spotkać Juliana Tuwima, Eugeniusza Bodo czy Zofię Nałkowską. Słowem: miejsce modne i stylowe. A oto kilka fotografii z czasów, kiedy Truskawiec przeżywał swoje najlepsze lata:

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Paweł Rzewuski
„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
109
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-6-0

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Rzewuski
Absolwent filozofii i historii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant na Wydziale Filozofii i Socjologii UW. Publikował w „Uważam Rze Historia”, „Newsweek Historia”, „Pamięć.pl”, „Rzeczpospolitej”, „Teologii Politycznej co Miesiąc”, „Filozofuj”, „Do Rzeczy” oraz „Plus Minus”. Tajny współpracownik kwartalnika „F. Lux” i portalu Rebelya.pl. Wielki fan twórczości Bacha oraz wielbiciel Jacka Kaczmarskiego i Iron Maiden.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone