Autorzy: Tomasz Leszkowicz , Mat. pras.
Tagi: Internet, Newsy, Pamięć zbiorowa i polityka historyczna, II wojna światowa, Polska
Opublikowany: 2015-03-01 14:44
Licencja: wolna licencja

„Truth gets blurry over time” – przypomnienie o polskich ofiarach Auschwitz

Jak przypomnieć za granicą o polskich ofiarach drugiej wojny światowej? Prezentujemy inicjatywę, której celem jest dotarcie z prawdą o wydarzeniach sprzed ponad 70 lat do mieszkańców Zachodu.
REKLAMA

Prezentowana poniżej grafika, przygotowana przez Związek Strzelecki „Strzelec” Organizację Społeczno-Wychowawczą, jest tłumaczeniem na angielski grafiki przygotowanej przez autorów bloga Mąka z Lodem. Jej polski tekst brzmiał: Prawda czasem traci na ostrości? Nie myl kata z ofiarą!

Autorzy anglojęzycznej wersji grafiki dołączają do niej następujący apel:

Uwaga! Ważne! Przestańmy mówić tylko do Polaków! Przeważająca część europejskiej opinii publicznej nie posiada wiedzy o polskim doświadczeniu II wojny światowej. Odpowiedzialność za zmianę tego stanu rzeczy ciąży na każdym z Polaków. Po publikacjach na temat płk. Witolda Pileckiego, które ukazały się w zachodniej prasie warto przypomnieć światu, że Polacy również byli ofiarami obozów koncentracyjnych. Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno Wychowawcza przyłącza się do apelu Mąka z Lodem. Udostępnij tą grafikę, jeśli posiadasz znajomych z zagranicy. Rozpowszechnijmy ją w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku i Twitterze. Niech świat pozna prawdę o obozach

Grafikę można też udostępniać z profilu Związku Strzeleckiego „Strzelec” na Facebooku.

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy