Autorzy: Mat. pras. , Tomasz Leszkowicz
Tagi: Internet, Newsy, Pamięć zbiorowa i polityka historyczna, II wojna światowa, Polska
Opublikowany: 2015-03-01 14:44
Licencja: wolna licencja

„Truth gets blurry over time” – przypomnienie o polskich ofiarach Auschwitz

Jak przypomnieć za granicą o polskich ofiarach drugiej wojny światowej? Prezentujemy inicjatywę, której celem jest dotarcie z prawdą o wydarzeniach sprzed ponad 70 lat do mieszkańców Zachodu.

Prezentowana poniżej grafika, przygotowana przez Związek Strzelecki „Strzelec” Organizację Społeczno-Wychowawczą, jest tłumaczeniem na angielski grafiki przygotowanej przez autorów bloga Mąka z Lodem. Jej polski tekst brzmiał: Prawda czasem traci na ostrości? Nie myl kata z ofiarą!

"
":/grafika/news2015/prawda-traci.jpg

Autorzy anglojęzycznej wersji grafiki dołączają do niej następujący apel:

Uwaga! Ważne! Przestańmy mówić tylko do Polaków! Przeważająca część europejskiej opinii publicznej nie posiada wiedzy o polskim doświadczeniu II wojny światowej. Odpowiedzialność za zmianę tego stanu rzeczy ciąży na każdym z Polaków. Po publikacjach na temat płk. Witolda Pileckiego, które ukazały się w zachodniej prasie warto przypomnieć światu, że Polacy również byli ofiarami obozów koncentracyjnych. Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno Wychowawcza przyłącza się do apelu Mąka z Lodem. Udostępnij tą grafikę, jeśli posiadasz znajomych z zagranicy. Rozpowszechnijmy ją w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku i Twitterze. Niech świat pozna prawdę o obozach

Grafikę można też udostępniać z profilu Związku Strzeleckiego „Strzelec” na Facebooku.

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor działu naukowego, członek redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy