„Truth gets blurry over time” – przypomnienie o polskich ofiarach Auschwitz

opublikowano: 2015-03-01 14:44
wolna licencja
poleć artykuł:
Jak przypomnieć za granicą o polskich ofiarach drugiej wojny światowej? Prezentujemy inicjatywę, której celem jest dotarcie z prawdą o wydarzeniach sprzed ponad 70 lat do mieszkańców Zachodu.
REKLAMA

Prezentowana poniżej grafika, przygotowana przez Związek Strzelecki „Strzelec” Organizację Społeczno-Wychowawczą, jest tłumaczeniem na angielski grafiki przygotowanej przez autorów bloga Mąka z Lodem. Jej polski tekst brzmiał: Prawda czasem traci na ostrości? Nie myl kata z ofiarą!

Autorzy anglojęzycznej wersji grafiki dołączają do niej następujący apel:

Uwaga! Ważne! Przestańmy mówić tylko do Polaków! Przeważająca część europejskiej opinii publicznej nie posiada wiedzy o polskim doświadczeniu II wojny światowej. Odpowiedzialność za zmianę tego stanu rzeczy ciąży na każdym z Polaków. Po publikacjach na temat płk. Witolda Pileckiego, które ukazały się w zachodniej prasie warto przypomnieć światu, że Polacy również byli ofiarami obozów koncentracyjnych. Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno Wychowawcza przyłącza się do apelu Mąka z Lodem. Udostępnij tą grafikę, jeśli posiadasz znajomych z zagranicy. Rozpowszechnijmy ją w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku i Twitterze. Niech świat pozna prawdę o obozach

Grafikę można też udostępniać z profilu Związku Strzeleckiego „Strzelec” na Facebooku.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone