Warszawska Jesień w pełni

opublikowano: 2007-09-24 09:48
wolna licencja
poleć artykuł:
Rozpoczęła się już 50. edycja największego w Polsce międzynarodowego festiwalu muzyki współczesnej — Warszawskiej Jesieni. Od piątku, 21 września do najbliższej soboty, 29 bm. wszyscy miłośnicy niełatwej, acz wyjątkowej muzyki licznie odwiedzają wybrane sale koncertowe w Warszawie.
REKLAMA

Tegoroczny festiwal ma szczególny, jubileuszowy charakter. Z tej wyjątkowej okazji przygotowano ciekawe prezentacje: instalację wideo „Twarze Warszawskiej Jesieni” z nagranymi wypowiedziami kompozytorów polskich oraz prezentację wydawnictwa multimedialnego „50 lat WJ”.

Jak co roku Warszawska Jesień to wiele interesujących koncertów przedstawiających muzykę kompozytorów z całego świata. W tym roku w trakcie festiwalu mamy okazję usłyszeć dzieła twórców m.in. z Izraela, Australii, Węgier, Grecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także artystów rodzimych: H. M. Góreckiego, K. Baculewskiego, M. Długosz i innych.

Festiwal w toku, część koncertów już się odbyła, jednak wiele interesujących wydarzeń muzycznych wciąż przed nami: koncerty symfoniczne, elektroniczna muzyka przestrzenna, a także inne przykłady tego, co dzieje się we współczesnej muzyce poważnej na świecie.

50. Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” towarzyszyć będą ciekawe imprezy i spotkania z twórcami. Ostatniego dnia festiwalu Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zaprasza na „Spotkanie Mistrza XX wieku z młodymi artystami XXI wieku”, poświęcone interpretacji pieśni artystycznej różnych epok i promocji pieśni współczesnej.

Szczegółowy program, informacje o kompozytorach i imprezach towrzyszących na stronie festiwalu.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Bożena Pierga
Ukończyła filologię polską (Uniwersytet Warszawski) i Polsko-Holenderskie Podyplomowe Studia Europejskie (UW i Maastricht University). Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą tekstów. Interesuje się lingwistyką i psychologią. Jest poetką i pisarką, autorką tekstów dla dzieci i nie tylko.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone