Warszawska Noc Muzeów przełożona!

opublikowano: 2020-03-20 17:11
wolna licencja
poleć artykuł:
W związku z pandemią koronawirusa stołeczny ratusz podjął decyzję o przełożeniu warszawskiej Nocy Muzeów. Pierwotnie wydarzenie miało odbyć się 16 maja, wedle obecnych ustaleń impreza zostanie zorganizowana w drugiej połowie września.
REKLAMA

Od kilku tygodni Polska, tak jak wiele innych państw świata, zmaga się z problemem pandemii koronawirusa. Zagrożenie z tym związane powoduje, że liczne wydarzenia zostają zawieszone, odwołane lub przełożone na późniejsze terminy – tak, aby nie sprowadzić na ewentualnych uczestników ryzyka zarażenia.

Warszawa nocą, widoczna Zachęta i PKiN (fot. Michał Niwicki, CC BY-SA 3.0).

W obliczu tej sytuacji Urząd Miasta Stołecznego Warszawy podjął decyzję o przesunięciu Nocy Muzeów w tym mieście. Pierwotnie, tak jak w większości innych polskich miast, impreza ta miała odbyć się w sobotę 16 maja. Już teraz wiadomo, że wstępnie NM przełożono na drugą połowę września, a dokładna data ma jeszcze zostać podana.

„Obecna sytuacja rozprzestrzenienia się koronaworusa absolutnie wyklucza tak radosne, wspólne świętowanie. Nie możemy pozwolić sobie na ryzyko organizacji wydarzenia w maju, dlatego postanowiliśmy go przełożyć na drugą połowę września 2020 roku.”

Możemy przeczytać w oświadczeniu dostępnym na stronie urzędu. Istnieje prawdopodobieństwo, że śladem Warszawy także w innych miastach zapadną podobne decyzje.

Noc Muzeów została zainaugurowana w Berlinie w roku 1997. Wedle założeń organizuje się ją w sobotę najbliższą daty 18 maja – czyli Międzynarodowego Dnia Muzealnika. W trakcie Nocy Muzeów nie tylko muzea, ale też różne instytucje kultury, obiekty zabytkowe itp. otwierają w godzinach wieczornych swe podwoje dla zwiedzających, organizując przy tym często np. unikalne pokazy czy wykłady. Z reguły wstęp jest wówczas darmowy, lub konieczna jest symboliczna opłata.

Źródła: tvn24.pl, um.warszawa.pl

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Paweł Rzewuski
„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
109
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-6-0

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone