Wendy Holden – „Królewska guwernantka”

opublikowano: 2023-03-22 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Wendy Holden w książce „Królewska guwernantka” wprowadza nas w świat rodziny królewskiej. Ukazuje życie arystokratów poprzez perspektywę głównej bohaterki powieści Marion Crawford, która zajmuje posadę guwernantki księżniczek Elżbiety i Małgorzaty.
REKLAMA
Wendy Holden
„Królewska guwernantka”
cena:
44,99 zł
Tytuł oryginalny:
The Governess
Wydawca:
HarperCollins Polska
Tłumaczenie:
Alina Patkowska
Rok wydania:
2023
Okładka:
miękka
Liczba stron:
544
Premiera:
22.03.2023
Format:
210x160
ISBN:
978-83-276-8851-4
EAN:
9788327688514

Przyszła znikąd i... wychowała królową

Dramat abdykacji, przepych koronacji, trauma drugiej wojny światowej – Marion Crawford, pieszczotliwie nazywana Crawfie, przez cały ten czas stała u boku rodziny królewskiej.

W 1933 roku młoda postępowa nauczycielka została guwernantką małych księżniczek Elżbiety i Małgorzaty. Chcąc im zapewnić normalne, radosne dzieciństwo, jeździła z nimi autobusami, zabierała je na publiczny basen i świąteczne zakupy do Woolworths.

Przez siedemnaście lat służyła w samym sercu rodziny królewskiej. Jej oddanie i lojalność okazały się jednak daremne, gdy zrobiła jeden nierozważny krok, który spowodował, że wypadła z łask i została na zawsze zepchnięta w mrok niepamięci.

Ta dogłębna, bogata w szczegóły powieść przywołuje dawno zapomnianą historię i rzuca nowe światło na najsłynniejszą rodzinę świata.

Książkę „Królewska guwernantka” zamówicie pod tym linkiem! 

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo HarperCollins Polska ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone