Opublikowano
2019-09-07 16:52
Licencja
Wolna licencja

Westerplatte – obrona, która dawała nadzieję [Galeria]

Trwająca w dniach 1-7 września 1939 roku obrona Westerplatte miała dla walczącej z Niemcami Polski ogromne znaczenie symboliczne – oto nieco ponad 200 ludzi opiera się dzielnie kolejnym atakom agresorów. Polskie media donosiły, że „Westerplatte broni się nadal”, a to dawało prawdziwe nadzieje polskiemu społeczeństwu – mimo, że wrogie wojska wdzierały się głęboko do wnętrza kraju... Oto zbiór zdjęć przypominających o tamtych zaciętych walkach.


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org