„Wiedźmin” - trwają zdjęcia do 4. i 5. sezonu serialu Netflixa

opublikowano: 2024-06-01 06:42
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Choć data premiery czwartego sezonu „Wiedźmina” nie jest jeszcze znana, Netflix ujawnił pierwsze zdjęcia Liama Hemswortha jako Geralta z Rivii. Zobaczcie, jak nowy aktor wypadł w tej roli!
REKLAMA
(fot. Danieloov, Pixabay)

Zobacz także:

„Wiedźmin” to serial Netflixa powstały na kanwie cyklu powieści Andrzeja Sapkowskiego. 

Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, podąża ścieżką przeznaczenia w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra - głosi zapowiedź Netflixa.

Pierwotnie w rolę tytułowego bohatera wcielał się Henry Cavill, jednakże po nakręceniu trzech sezonów, aktor zrezygnował z udziału w produkcji. Jego miejsce zajął Liam Hemsworth, znany m.in. z takich produkcji jak: „Piąty wymiar”, „Ostatnia piosenka”, „Igrzyska śmierci” czy „Dzień niepodległości: Odrodzenie”. Australijski aktor wystąpi w sezonie czwartym i piątym, które kręcone są właśnie w Wielkiej Brytanii. Ma to być adaptacja trzech powieści Sapkowskiego: „Chrzest ognia”, „Wieża Jaskółki” oraz „Pani Jeziora”.

„Wiedźmin”: obsada

Obok Hemswortha w obsadzie zobaczymy m.in. takie aktorki i aktorów jak m.in.:  Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (księżniczka Cintry), Joey Batey (Jaskier), Laurence Fishburne (Regis), Eamon Farren (Cahir), Anna Shaffer (Triss Merigold).

Wiadomo też, że powstający obecnie piąty sezon, będzie ostatnim opowiadającym o dziejach srebrnego Wilka.

Zobaczcie zapowiedź!

  Po wstrząsających i przełomowych dla Kontynentu wydarzeniach, kończących trzeci sezon produkcji, nowa część serii śledzi losy Geralta, Yennefer i Ciri, którzy będąc z dala od siebie, muszą przemierzyć spustoszony wojną Kontynent i zmierzyć się z jego licznymi demonami. Jeśli uda im się zjednoczyć i pokierować grupami odmieńców, wśród których się znaleźli, mają szansę przetrwać chrzest ognia i ponownie się odnaleźć - czytamy w oficjalnej zapowiedzi czwartego sezonu.

Dokładna data premiery nie została podana. Wyjaśniono jedynie, że nastąpi to w 2025 toku.

Źródła:

www.netflix.com,

www.filmweb.pl,

www.wirtualnemedia.pl

Polecamy e-book Małgorzaty Król pt. „Polscy Hipokratesi. Najświetniejsi lekarze Rzeczypospolitej”:

„Polscy Hipokratesi. Najświetniejsi lekarze Rzeczypospolitej”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
215
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-65-5
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone