Wyłącz system 4 czerwca

opublikowano: 2009-05-22 01:27
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory w powojennej Polsce. Zwycięzcy wyborów, jako pierwsi przedstawiciele społeczeństwa wśród państw bloku wschodniego, uzyskali realny wpływ na sprawowanie władzy. Z okazji rocznicy wyborów Dom Spotkań z Historią zaprasza na jej warszawskie obchody.
REKLAMA

Z okazji dwudziestej rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku DSH zaprasza na happeningi uliczne, filmy, koncerty i inne atrakcje, które pod hasłem Wyłącz system mają ukazywać zwycięstwo zwykłych ludzi nad systemem totalitarnym. Radosne obchody „pierwszego dnia wolności” rozpoczną się o godzinie 17.00 na Krakowskim Przedmieściu. Imprezy podzielone będą na strefy: Wolności, Wspólnoty i Historii. Strefa Historii rozpoczyna się od Terapii historycznej, czyli akcji, której celem jest wyleczenie Polaków z martyrologicznej depresji. W planie znajdują się trzy wystawy: Sztafeta do wolności 1976-89, czyli 11 artystycznych instalacji ustawionych między pomnikiem Kopernika a Skwerem Wizytek, Schyłek Peerelu. Lata 80. na zdjęciach z agencji FORUM, ekspozycja w galerii wewnętrznej DSH oraz Dekada Solidarności 1979-89 wystawa przenośna przedstawiająca polskie dziesięciolecie.

Szczegółowy program imprez znajduje się na stronie: www.wylaczsystem.pl.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Grażyna Latos
Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming oraz Akademii Media i Gender w IBL PAN. Jedna z autorek publikacji „20 lat 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009”. Współpracuje z Fundacją Feminoteką oraz Fundacją Gender Center. Od lipca 2008 roku stała publicystka „Histmaga”. Od marca 2009 do czerwca 2010 w składzie redakcji. Do września 2011 członkini rady merytorycznej.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone