Wystawa „Jidiszer Jiszew in Niderszlezje – Żydowskie Osiedle na Dolnym Śląsku 1945–1949”

opublikowano: 2009-04-01 01:06
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Po II wojnie światowej zapadła decyzja o stworzeniu na Dolnym Śląsku centrum osiedlenia ludności żydowskiej – obszaru odrodzenia Żydostwa w Polsce zwanego Jidiszer Jiszew in Niderszlezje. Wystawa w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego ukazuje unikalne fotografie, materiały archiwalne, prasę i publikacje, dokumentujące życie Żydów na Dolnym Śląsku w latach 1945–1949.
REKLAMA

Wystawę zorganizowały: Koło Naukowe Studium Kultury i Języków Żydowskich „Sznirele Perele” oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów. Potrwa ona od 26 marca do 10 maja 2009 roku. Materiały udostępnił Henryk Robak.

Miejsce: Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego, I piętro (pl. Uniwersytecki 1).

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone