XVII OZHS i „Histmag.org”. Opublikuj u nas swój referat!

opublikowano: 2009-02-27 02:35
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Już w połowie kwietnia w Olsztynie odbędzie się największa ogólnopolska impreza studentów historii. Jak co roku będziemy jej patronem medialnym. Aby uprzyjemnić obrady przygotujemy swoje stoisko (na którym będziemy m.in. rozdawać książki). To jednak nie wszystko – w „Histmagu” powstanie specjalny dział, dzięki któremu będziecie mogli przeczytać w całości referaty przedstawione na Zjeździe i to jeszcze przed jego rozpoczęciem.
REKLAMA

Rok temu organizatorzy XVI Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów podjęli próbę wydania tomów z referatami, jeszcze przed konferencją. Pomysł spotkał się z pochwałami, ale także z krytyką. W tym roku zaproponowaliśmy organizatorom XVII OZHS-u wspólną inicjatywę, która połączy korzyści płynące z publikacji przed- i pokonferencyjnej.

Wszystkich prelegentów, którzy chcieliby, aby inni uczestnicy konferencji mogli się zapoznać z ich pracami jeszcze przed rozpoczęciem obrad, zapraszamy do przesłania referatów na adres [email protected]">[email protected]">[email protected] do 20 marca. Na początku kwietnia opublikujemy je w specjalnym dziale naszego serwisu, utworzonym do tego celu. Podczas konferencji na naszym stoisku będzie można przeglądnąć każdy z artykułów, a także otrzymać ulotki z odnośnikami do poszczególnych tekstów. Po konferencji, do 10 maja, będziemy przyjmować od zainteresowanych osób ewentualne poprawki do artykułów, wynikające z debaty podjętej podczas konferencji.

Referaty zostaną wówczas na stałe umieszczone w naszym katalogu tekstów historycznych, dzięki czemu będą się mogły z nimi zapoznać tysiące Czytelników. W przypadku gdy dany artykuł znajdzie się także w publikacji drukowanej, przy tekście umieścimy odpowiednią adnotację z odwołaniem bibliograficznym.

Wszystkich autorów zainteresowanych powyższą formułą publikacji prosimy o dodanie w mailu odpowiedniej adnotacji (tak abyśmy wiedzieli, że jest to referat na konferencję a nie standardowy artykuł) oraz o dołączenie krótkiej notki biograficznej, którą umieścimy pod artykułem.

Więcej informacji na temat zbliżającej się konferencji opublikujemy jutro.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone