Autor: Paweł Czechowski
Tagi: Przeglądy nowości, Książki, Warszawa
Opublikowany: 2019-11-29 12:49
Licencja: wolna licencja

XXVIII Targi Książki Historycznej w Warszawie – przegląd stoisk

W Arkadach Kubickiego w Warszawie trwają właśnie XXVIII Targi Książki Historycznej. Zapytaliśmy poszczególnych wystawców o polecane przez nich publikacje. Zobaczcie, jakie interesujące pozycje czekają na Targach miłośników historii!
Tekst ma więcej niż jedną stronę!
Strona 1
Strona 2
Strona 3
Strona 4

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zaprasza czytelników w podróż na Daleki Wschód – „Świat Ajnów oczami Bronisława Piłsudskiego” to unikalne spojrzenie na dzieje tego azjatyckiego ludu. Z kolei w „Kręgach rewolucji. Rok 1917 w Rosji” historycy z różnych krajów piszą o burzliwym momencie w dziejach naszych sąsiadów.

Dom Wydawniczy Rebis

Rebis zachęca do zakupu książki „1941. Rok, w którym Niemcy przegrały wojnę” – to idealna pozycja dla osób zainteresowanych II wojną światową. Poza tym w ofercie m.in. „Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego” oraz „Królestwa wiary” opowiadające o muzułmańskich rządach na Półwyspie Iberyjskim.

Instytut Pamięci Narodowej

IPN poleca dwie publikacje związane z dziejami Polski po 1945. „Obszar Zachodni Zrzeszenia WiN 1945” to pozycja dla osób badających dzieje konspiracyjnej „Wolności i Niepodległości”. Z kolei... „Wiara i Niepodległość. Religijno-patriotyczne tradycje terenów obecnej diecezji sosnowieckiej” prezentuje interesujący wątek z lokalnej historii Zagłębia Dąbrowskiego.

Instytut Pileckiego

Zróżnicowaną ofertę przygotował także Instytut Pileckiego. W sprzedaży m.in. „Wola 1944. Nierozliczona zbrodnia a pojęcie ludobójstwa”, 8. tom „Zapisów terroru” oraz „Żelazny wiatr. Europa pod władzą Hitlera”. Wyjątkowe wydają się szczególnie „Moje przeżycia wojenne” – zbiór wypracowań dzieci, które przetrwały II wojnę światową.

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

Napoleon V

Napoleon V zaprasza na swoje stoisko m.in. fanów starożytnych militariów. W tym klimacie dostępne są m.in. „Armia Aleksandra Wielkiego” oraz „Rzymska ciężkozbrojna konnica”. Dla sympatyków nieco późniejszych okresów też coś się znajdzie – choćby pozycja „Zapomniana flota. Okręty Austro-Węgier w I wojnie światowej”.

Muzeum Historii Polski

MHP wokół niezależności naszego państwa! Do przeczytania m.in. „Oblicza niepodległości” i „Kobiety niepodległości”, a do tego w ofercie gra planszowa „Drogi do niepodległości”. Warto też przyjrzeć się książce „Dziedzictwo II Rzeczypospolitej”.

Muzeum Wojska Polskiego

Jeśli ktoś interesuje się historią wojskowości, to oczywiście musi zajrzeć też na stoisko MWP. Muzeum z nowości poleca m.in. publikacje dotyczące słynnego pistoletu Vis i Błękitnej Armii (Armii Polskiej we Francji).

Ośrodek Karta

Ośrodek Karta przygotował wiele zróżnicowanych pozycji. Uwagę warto zwrócić m.in. na „Emisariusza Rzeczypospolitej” – wspomnienia dyplomaty i działacza niepodległościowego Michała Sokolnickiego., a także na „Dwór na wulkanie. Dziennik ziemianki z przełomu epok 1895-1920” – tytuł mówi chyba sam za siebie. „Niezarekwirowane. Historie ludzi, którzy przeżyli to, czego boimy się najbardziej” to z kolei świadectwa z Gułagu – zarówno ze strony więźniów, jak i funkcjonariuszy.

Polecamy e-book Marcina Winkowskiego – „Gdy Polacy nosili dredy. Kołtun – historia prawdziwa”

Marcin Winkowski
„Gdy Polacy nosili dredy. Kołtun – historia prawdziwa”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 108
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-28-0

Państwowy Instytut Wydawniczy

Podróż dookoła świata w Państwowym Instytucie Wydawniczym! Na stoisku wiele nowości, a wśród nich m.in. „Dzieje Tajlandii”, „Smok w Krainie Śniegu. Współczesna historia Tybetu” oraz „Historia Norwegii XIX i XX wieku”. Znajdzie się też coś wyjątkowo bliskiego Polakom: „Zjednoczenie narodów cnych: polskiego, litewskiego i ruskiego”.

Wydawnictwo Avalon

Avalon przybliża czytelnikom m.in. historię jednej z polskich władczyń: „Rycheza królowa Polski” opisuje dokładnie dzieje żony Mieszka II Lamberta. Dla fanów wieków średnich dostępna są też książki „Dziedzic królestwa polskiego. Książę głogowski Henryk (1274-1309)” oraz „Świadkowie historii? Średniowiecze w dziejopisarstwie Europy Środkowej dawniej i dziś”. A to tylko część spośród nowości!

Wydawnictwo Graf_ika

Po wyjątkowe reprinty trzeba się zgłosić na stoisko Graf_iki! Tam dostępne m.in. „Ostatnie chwile powstania styczniowego” Walerego Przyborowskiego i „Dzieje Polski ilustrowane” Juliana Baczyńskiego. Niezwykłą ciekawostką jest z kolei „ABC” Kazimierza Królińskiego, czyli elementarz dziecięcy z początków XX wieku.

Wydawnictwo LTW Łomianki

LTW stawia na biografie ciekawych person. W ofercie chociażby pozycje dotyczące Tadeusza Żenczykowskiego-Zawadzkiego oraz Józefa Mackiewicza, czyli ludzi znanych m.in. dzięki swojemu publicystycznemu zacięciu.

Polecamy e-book Darii Czarneckiej – „Przewodnik po Polskim Państwie Podziemnym 1939-45”

Daria Czarnecka
„Przewodnik po Polskim Państwie Podziemnym 1939-45”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 117
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-27-3

Wydawnictwo Naukowe PWN

PWN poleca pierwszą część serii „Dzieje kultury europejskiej”, która skupia się na czasach od prehistorii, aż do starożytności. Wśród nowości także „Operacja >>Eagle<< – Niemcy 1945”, która opowiada fascynującą historię polskich spadochroniarzy.

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum

Zamek Królewski przybliża oczywiście historie monarsze! Na stoisku dostępne m.in. pozycje dotyczące Ludwiki Marii Gonzagi oraz Marii Kazimiery Sobieskiej, a także „Świat polskich Wazów”.

Polecamy e-book Damiana Dobrosielskiego – „Kobieta w świecie Azteków”

Damian Dobrosielski
„Kobieta w świecie Azteków”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 62
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-25-9

Tekst ma więcej niż jedną stronę!
Strona 1
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy