„Zamek” – producenci filmu dokumentalnego proszą o Wasze wsparcie!

opublikowano: 2017-03-23 14:49
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Chcą opowiedzieć o niezwykłych ludziach, których pracę wszyscy podziwiamy, choć na co dzień jej nie dostrzegamy. O ludziach, o których niewiele wiemy, choć często ich widujemy. O ludziach, którzy poświęcili swoje życie sztuce, nie będąc jej twórcami. Bohaterami filmu „Zamek” są konserwatorzy, monterzy i strażnicy Zamku Królewskiego w Warszawie.
REKLAMA

Produkcję filmu można wesprzeć w portalu Polak Potrafi.

Akcja toczy się w miejscu, w którym czas płynie inaczej. Tu historia spotyka się z teraźniejszością, a cisza z wielkomiejskim zgiełkiem. FIlmujemy Zamek od kuchni, zaglądamy z kamerą do miejsc nikomu nieznanych, pokazując ich tajemnice i wciąż nieodkryte piękno – opowiadają organizatorzy – Tematem filmu jest relacja człowieka ze sztuką i historią. Poruszymy temat pielęgnowania przeszłości, dbania o naszą tożsamość i korzenie. Temat ten jest obecnie szalenie aktualny i coraz bardziej kłopotliwy. My jednak opowiemy o nim z humorem, bez pompatycznego zadęcia.

Producenci filmu to studenci Wydziału Radia i Telewizji, czyli katowickiej filmówki. Rozpoczął się już okres zdjęciowy, jednak budżet nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału tkwiącego w temacie.

Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda nam się skończyć film w ciągu 4 miesięcy. Zapraszamy do udziału w tym projekcie wszystkich, którym nie jest obojętna nasza historia, sztuka i kinematografia. Wesprzyjcie film „Zamek”, pamiętajcie, że liczy się każda złotówka! – proszą o wsparcie twórcy filmu.

Produkcję filmu można wesprzeć w portalu Polak Potrafi.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone