Zmarł Janusz Rewiński - ceniony aktor i satyryk
Janusz Rewiński zapisał się na kartach kinematografii wieloma charakterystycznymi rolami. Jedną z nich jest postać Siary w „Kilerze”. Jednakże początkowo nic nie zapowiadało, że zwiąże swoje życie z aktorstwem, bowiem jako nastolatek podjął naukę we wrocławskim Technikum Budowy Silników Lotniczych. Tuż po jego ukończeniu podjął studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Bardzo szybko rozpoczął sceniczną karierę. Jeszcze jako żak brał udział w Spotkaniach z Balladą i występował w Piwnicy Pod Baranami. Niedługo później podjął pracę w Teatrze Polskim w Poznaniu. Tam zadebiutował w „Zemście” Aleksandra Fredry, wcielając się w role Wacława oraz Papkina. Debiut został znakomicie odebrany przez krytyków i widzów, dlatego też niedługo później Zenon Laskowik zaproponował mu występy z kabaretem Tey. Następnie podbijał serca publiczności, występując w Kabarecie Olgi Lipińskiej i w warszawskim Teatrze Komedia. Jednakże największą popularność przyniosły mu role filmowe. Grał m.in. w „Podróżach pana Kleksa”,„Pierścień i róża”, „Kilerze” i filmie „Kiler-ów 2-óch”, „Zmiennikach” czy „Tygrysach Europy”. Prowadził też swoje programy telewizyjne jak: „Ale plama”, „Szkoda gadać”, „Studio lało-grzało” czy „Siara w kuluarach”.
Artysta był wielokrotnie nagradzany. Zdobył m.in. nagrodę dla najlepszego aktora podczas I Festiwalu Dobrego Humoru w 2000 roku, nagrodę Gruba Ryba Radia Kolor za niezywkłe poczucie humoru czy Wiktora w kategorii najlepszy artysta estrady (2001) oraz Wiktora w kategorii twórcy programu telewizyjnego lub artystycznego, wspólnie z Krzysztofem Piaseckim za program "Ale plama" w TVN (2004).
Janusz Rewiński zmarł w wieku 74 lat
Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca 2024 roku. Miał 74 lata. Jak poinformował jego syn, Jonasz Rewiński: "1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady".