Opublikowano
2018-11-12 20:35
Licencja
Wolna licencja

Zmarł Stan Lee – twórca potęgi Marvela

12 listopada 2018 roku w wieku 95 lat zmarł nestor komiksu – Stan Lee.


Stan Lee Stan Lee w grudniu 2016 roku (domena publiczna) Naprawdę nazywał się Stanley Martin Lieber. Urodził się w Nowym Jorku 28 grudnia 1922 roku. Swoją karierę rozpoczynał jako scenarzysta oraz autor instrukcji i tekstów propagandowych na potrzeby armii amerykańskiej w latach II wojny światowej.

Uważa się go za ojca potęgi komiksowego giganta, Marvel Comics. Był twórcą i współtwórcą szeregu postaci, które stały się ikonami popkultury: Hulka, Iron Mana, Spider-Mana, Doktora Strange, X-Men oraz wielu innych.

W ostatnich kilkunastu latach mogliśmy go oglądać w większości ekranizacji marvelowskich komiksów w cameo, czyli krótkich, gościnnych, najczęściej komicznych rolach.

Źródło: rp.pl; antyradio.pl

Reed Tucker – „Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC” – recenzja i ocena

Czarna Pantera, Avengers, Deadpool. Lub, jak kto woli, Batman, Superman i Wonder Woman. Za kulisami walki superbohaterów ze złoczyńcami toczy się prawdziwa wojna bez granic. Toczą ją dwa koncerny – Marvel i DC Comics.Czytaj dalej...

Polecamy e-book Michała Rogalskiego – „Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo”

Autor: Michał Rogalski
Tytuł: „Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo”

ISBN: 978-83-65156-06-8

Wydawca: Michał Świgoń PROMOHISTORIA (Histmag.org)

Stron: 87

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

7,9 zł

(e-book)
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Maciej Zaremba

Redaktor naczelny Histmag.org. Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Piotr Abryszeński

Absolwent historii i politologii, doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Pracownik Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Przygotowuje pracę doktorską poświęconą postawom społeczno-politycznym środowiska akademickiego Politechniki Gdańskiej w latach 1969-1980.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org