Autor: Michał Świgoń
Tagi: Internet, Redakcyjne, Książki, Konkursy
Opublikowany: 08 stycznia 2019
Licencja:wolna licencja

Znamy książki nominowane do tytułu najlepszej książki historycznej II półrocza 2018 roku!

Internauci i jurorzy wyłonili publikacje historyczne nominowane do nagrody w ramach plebiscytu Historia Zebrana. Przedstawiamy nominowane książki i rozpoczynamy drugi etap głosowania!

A oto pełna lista publikacji nominowanych w naszym plebiscycie - ich opisy znajdą Państwo na stronie plebiscytu: http://historiazebrana.pl.

W rolach głównych

Publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią. Biografie i wspomnienia.

Okiem badacza

Książki historyczne, wyposażone w aparat naukowy, przeznaczone przede wszystkim dla historyków - zawodowców lub pasjonatów danego tematu.

Historia niebanalna

Książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy, szczególnie interesujący, pozostające na styku literatury, publikacji naukowej czy wspomnień, publikacje popularyzujące wiedzę historyczną, książki, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach.

Wszelkie informacje o plebiscycie można znaleźć na jego stronie internetowej: http://historiazebrana.pl – tam też głosujemy na książki, które w pierwszym etapie plebiscytu nominowali internauci. Z grona osób głosujących na najlepsze pozycje, wysyłających nam uzasadnienie oddanych głosów oraz polecających głosowanie znajomym, rozdzielimy aż kilkadziesiąt egz. książek historycznych, spośród pozycji biorących udział w głosowaniu. II etap głosowania potrwa do 20 stycznia. Wyniki ogłosimy dwa dni później. Wtedy też ogłosimy również rezultaty głosowania jurorów.

Spośród najlepszych książek I i II półrocza wyłonimy następnie publikacje, które otrzymają tytuł najlepszej książki historycznej roku!

Zagłosuj w naszym plebiscycie!

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Magdalena Mikrut-Majeranek
redaktor naczelna
redakcja@histmag.org
telefon: 796 418 763
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy