Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Kraków
Opublikowany: 2020-03-27 06:38
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

#ZostańwdomuOpowiedzKraków – nowa akcja Muzeum Krakowa!

#zostanwdomu – to najistotniejszy dziś hasztag, przypominający o odpowiedzialności obywatelskiej przekładającej się na bezpieczeństwo nas wszystkich. Muzeum Krakowa pragnie dodać do niego część drugą: #OpowiedzKraków, będący zaproszeniem do wspólnej (choć zdalnej) aktywności. W imieniu Muzeum zapraszamy do OpowiadaniaKrakowa!

„Opisujemy, dokumentujemy i opowiadamy Kraków. Słuchamy miasta…” – w tych słowach zawarta jest Misja Muzeum Krakowa. Chcemy ją realizować także dziś, mimo ograniczeń wynikających z narodowej kwarantanny. Choć musieliśmy zamknąć wszystkie wystawy i oddziały oraz odwołać zaplanowane na najbliższy okres wydarzenia, to za pośrednictwem mediów elektronicznych wciąż możemy się z Państwem kontaktować i to tam przenosimy czasowo nasze działania.

Kraków to przede wszystkim jego mieszkańcy, o czym przypominaliśmy w trakcie ubiegłorocznego jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa hasztagiem #JestemKrakow. Powracając dziś do tej idei, proponujemy Państwu, abyśmy razem opowiedzieli o naszym mieście.

Historia dzieje się wokół nas nieustannie! Tematem Waszych opowieści mogą być na przykład dzieje waszej rodziny. Uważacie, że powinniśmy pamiętać o waszym wujku lub babci? Koniecznie nam ich przedstawcie! A może wolicie opisać swój udział w ważnym wydarzeniu historycznym: strajku, obaleniu pomnika Lenina, wyborach czerwcowych, wejściu Polski do Unii Europejskiej…

A może zechcecie opowiedzieć o bohaterach naszych czasów – lekarzu lub pielęgniarce, ratowniku medycznym albo sprzedawczyni ze sklepu? I na takie opowieści jest miejsce w ramach naszej akcji! Stąd zapraszamy serdecznie wszystkich do opowiadania, niezależnie od wieku!

Opowiedzcie Kraków razem z nami!

Przyślijcie zdjęcie, napiszcie wspomnienie albo je opowiedzcie (np. nagrajcie telefonem) i umieśćcie na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodając #zostanwdomuopowiedzkrakow!

Ale to nie wszystko - mamy dla Was o wiele więcej!

Dzięki filmom, wykładom, opowieściom, a nawet bajkom przygotowanym przez pracowników Muzeum Krakowa, będziecie mogli odwiedzić nas wirtualnie. Będziecie mogli zajrzeć za kulisy naszych wystaw, obejrzeć najciekawsze eksponaty, lepiej poznać historię Krakowa – zarówno tę pisaną wielką literą H (opowiadającą o najważniejszych wydarzeniach w dziejach miasta), oraz tę pisaną przez h małe (codzienną, nie tak brzemienną w skutki, ale często nie mniej istotną i pasjonującą).

Będziemy wybierali najciekawszą z Waszych opowieści i udostępniali na naszych profilach w mediach społecznościowych, a także nagradzali kartami wolnego wstępu do Muzeum Krakowa oraz wydawnictwami. Jedne i drugie dostarczymy po zakończeniu kwarantanny, aby teraz nie stwarzać teraz dodatkowych okazji do zbędnych kontaktów. Zapraszamy Państwa na muzealne opowieści i czekamy na Wasze!

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu opowiadaniu Krakowa ten trudny czas nabierze dla nas wszystkich także innego wymiaru, w którym będzie miejsce na optymizm i nadzieję.

#zostanwdomu i #opowiedzkrakow razem z nami!

Odwiedź Muzeum Krakowa na FB - LINK

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Magdalena Mikrut-Majeranek
redaktor naczelna
redakcja@histmag.org
telefon: 796 418 763
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy