Opublikowano
2017-01-11 06:00
Licencja
Wolna licencja

Co wydarzyło się 11 stycznia?

Maroko obchodzi dziś dzień Deklaracji Niepodległości, a Nepal – Dzień Jedności Narodowej Co jeszcze ciekawego wydarzyło się 11 stycznia? Zapraszamy na nasz przegląd rocznic historycznych w sam raz do porannej kawy.***

Rocznice na dziś: 77 lat temu, 11 stycznia 1940 r. w Siedlcach odnotowano najniższą temperaturę w historii Polski (-41 st. Celsjusza), a 68 lat temu po raz pierwszy w dziejach w Los Angeles spadł śnieg.
Życzenia od Histmaga: Dziś imieniny świętują Anastazy, Feliks, Hilary, Honorata, Hortensja, Hortensjusz, Hygin, Krzesimir, Małomir, Matylda, Mechtylda, Melchiades, Odon, Palemon, Palemona, Paulin, Salwiusz, Teodozjusz, Teodozy, Tezeusz i Tomasz. Wszystkiego dobrego!
Z archiwum Histmaga: "224 lata temu król Francji Ludwik XVI został skazany na śmierć w trakcie Rewolucji Francuskiej. Śmierć miała mu zadać gilotyna, nazywana „maszyną śmierci”."https://histmag.org/Humanitarna-smierc.-Krotka-historia-gilotyny-7586

Muzyka z Histmag org: Choć trudno w to uwierzyć, 52. urodziny obchodzi dziś Edyta Bartosiewicz, jedna z najważniejszych polskich wokalistek połowy lat 90. Sto lat!

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Michał Przeperski

Pasjonat historii i słowa pisanego. Absolwent historii w Instytucie Historycznym UW oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji UW; doktorant Instytutu Historii PAN i pracownik Instytutu Pamięci Narodowej. Od stycznia 2012 r. do czerwca 2014 r. redaktor naczelny portalu „Histmag.org”. Publikował m.in. w „Polityce”, „Znaku”, „Frondzie LUX”, „44 / Czterdzieści i Cztery. Magazynie Apokaliptycznym” i „Nowych Książkach”. Przygotowuje rozprawę doktorską o działalności politycznej Mieczysława F. Rakowskiego. Autor książki „Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku” (2016).

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org