Co wydarzyło się 11 stycznia?

opublikowano: 2017-01-11 05:00
wolna licencja
poleć artykuł:
Maroko obchodzi dziś dzień Deklaracji Niepodległości, a Nepal – Dzień Jedności Narodowej Co jeszcze wydarzyło się 11 stycznia? Zapraszamy na nasz przegląd rocznic historycznych w sam raz do porannej kawy.
REKLAMA

Co wydarzyło się 11 stycznia? – zobacz też nasz wpis na kolejny dzień!

***
Rocznice na dziś: 77 lat temu, 11 stycznia 1940 r. w Siedlcach odnotowano najniższą temperaturę w historii Polski (-41 st. Celsjusza), a 68 lat temu po raz pierwszy w dziejach w Los Angeles spadł śnieg.
Życzenia od Histmaga: Dziś imieniny świętują Anastazy, Feliks, Hilary, Honorata, Hortensja, Hortensjusz, Hygin, Krzesimir, Małomir, Matylda, Mechtylda, Melchiades, Odon, Palemon, Palemona, Paulin, Salwiusz, Teodozjusz, Teodozy, Tezeusz i Tomasz. Wszystkiego dobrego!
Z archiwum Histmaga: "224 lata temu król Francji Ludwik XVI został skazany na śmierć w trakcie Rewolucji Francuskiej. Śmierć miała mu zadać gilotyna, nazywana „maszyną śmierci”."https://histmag.org/Humanitarna-smierc.-Krotka-historia-gilotyny-7586

Muzyka z Histmag org: Choć trudno w to uwierzyć, 52. urodziny obchodzi dziś Edyta Bartosiewicz, jedna z najważniejszych polskich wokalistek połowy lat 90. Sto lat!

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Przeperski
(ur. 1986), doktor historii, pracownik Instytutu Historii Nauki PAN. Od stycznia 2012 do czerwca 2014 redaktor naczelny Histmaga. Specjalizuje się w dziejach Europy Środkowej w XX wieku, historii dziennikarstwa i badaniach nad transformacją ustrojową. Autor m.in. książek „Gorące lata trzydzieste. Wydarzenia, które wstrząsnęły Rzeczpospolitą” (2014) i „Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku” (2016). Laureat nagrody „Nowych Książek” dla najlepszej książki roku (2017), drugiej nagrody w VII edycji Konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald na najlepsze prace doktorskie z dziedziny humanistyki (2019). Silas Palmer Research Fellow w Stanford University (2015), laureat Stypendium im. Krystyny Kersten (2015), stypendysta Funduszu Wyszehradzkiego w Open Society Archives w Budapeszcie (2019). Kontakt: [email protected]

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone