Gdzie jechać z wycieczką szkolną [Marginesy Historii]

opublikowano: 2016-01-29 18:27
wolna licencja
poleć artykuł:
Organizacja wycieczki dla młodzieży to nie jest prosta rzecz. Szczęśliwie dla organizatorów, powstały w tej sprawie stosowne broszurki.
REKLAMA

Pod koniec dwudziestolecia międzywojennego nastąpił w Polsce znaczący postęp, otwierający przed jej mieszkańcami nowe możliwości. Dobrobyt nie był może powszechny, na pewno jednak był szerszy niż w 1918 roku, kiedy prawie każdy mieszkaniec Kongresówki wspominał brukwiową zimę. Bogatsze też były szkoły, które mogły wysyłać na wycieczki swoich podopiecznych.

Z myślą o nich powstał informator Wycieczki szkolne, zawierające informacje o tym jak rozplanować trzydniową wycieczkę do Zakopanego (na marginesie: proszę wyobrazić sobie Witkacego widzącego jak przez jego miasto maszeruje rozwrzeszczana hałastra w wieku średnioszkolnym). Trzeba jednak przyznać, że wycieczka raczej nie obfitowała w rozrywki i polegała na przepędzaniu uczestników tam i z powrotem. Pierwszy dzień zakładał czterogodzinne zwiedzania Muzeum Tatrzańskiego i Szkoły Przemysłu Drzewnego, drugi wycieczkę na Morskie Oko i Kasprowy Wierch, trzeci zaś do Doliny Kościeliskiej i Jaworzyny.

Informator przewidywał również możliwość odbycia wycieczki do Gdyni, Białowieży oraz wielu innych miejsc.

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Paweł Rzewuski
„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
109
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-6-0

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Rzewuski
Absolwent filozofii i historii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant na Wydziale Filozofii i Socjologii UW. Publikował w „Uważam Rze Historia”, „Newsweek Historia”, „Pamięć.pl”, „Rzeczpospolitej”, „Teologii Politycznej co Miesiąc”, „Filozofuj”, „Do Rzeczy” oraz „Plus Minus”. Tajny współpracownik kwartalnika „F. Lux” i portalu Rebelya.pl. Wielki fan twórczości Bacha oraz wielbiciel Jacka Kaczmarskiego i Iron Maiden.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone