„Nauczanie o Holokauście” - Szkoła Letnia w Krakowie

opublikowano: 2016-06-27 19:58
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Centrum Badań Holokaustu, Uniwersytet Jagielloński, Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście, Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Koret, Stiftung "Erinnerung, Verantwortung und Zukunft" organizują drugą edycję Szkoły Letniej II stopnia - Nauczanie o Holokauście. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
REKLAMA

Szkoła Letnia II stopnia skierowana jest do nauczycieli szkół ponadpodstawowych, liderów społeczności lokalnych, pracowników instytucji kultury i działaczy organizacji pozarządowych, którzy pełnić będą rolę multiplikatorów w zakresie edukacji o Holokauście, upamiętniania ofiar Zagłady i zachowania dziedzictwa żydowskiego. Do uczestnictwa w programie zostanie zaproszonych 20 osób, które w swojej pracy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością w zakresie nauczania i upamiętnienia Zagłady, wśród nich znajdą się też absolwenci dziesięciu edycji Szkoły Letniej stopnia podstawowego, które nieprzerwanie odbywały się w Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2006 – 2015.

Uczestnicy seminarium II stopnia będą zastanawiać się jak skutecznie przeciwdziałać współczesnemu antysemityzmowi i rasizmowi, jak rozmawiać z młodzieżą o trudnych kwestiach, np. o różnych postawach Polaków wobec Holokaustu, jak ucząc o Holokauście i prawach człowieka efektywnie korzystać z technologii IT, materiałów audiowizualnych, jak wykorzystywać lokalne miejsca pamięci w podejmowanych działaniach na rzecz przywracania pamięci i dziedzictwa żydowskiego. Formuła zajęć będzie obejmować praktyczne warsztaty, konwersatoria, dyskusje panelowe, co pozwoli uczestnikom aktywnie włączać się w omawiane i analizowane zagadnienia. Intencją organizatorów Szkoły Letniej II stopnia jest stworzenie odpowiednich warunków do swobodnej dyskusji, wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy uczestnikami, wykładowcami oraz zaproszonymi liderami społeczności lokalnych i działaczami organizacji pozarządowych, czemu sprzyjać będą ciekawy i przemyślany program, profesjonalizm i entuzjazm wykładowców, a także przyjazna atmosfera panująca w murach krakowskiej Alma Mater - zapraszają organizatorzy.

Wydarzenie pod patronatem Histmag.org!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone