Ruszyła już strona jandlugosz.edu.pl

opublikowano: 2015-12-08 13:34
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Prezentujemy serwis edukacyjny poświęcony Janowi Długoszowi i jego czasom. Na stronie jandlugosz.edu.pl znaleźć można informacje o Janie Długoszu, życiorys największego polskiego kronikarza, miejsca związane z jego życiem i twórczością, galerię zdjęć i wiele innych interesujących informacji i ciekawostek.
REKLAMA

Portal wciąż się rozwija i powiększa, ponieważ mamy nadzieję zebrać jak najwięcej wiadomości o Janie Długoszu - informują jego twórcy. - Dzięki wysiłkom wielu środowisk naukowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego, Sejm RP ogłosił rok 2015, rokiem Jana Długosza. Dlatego portal nasz będzie skupiał wszystkie wydarzenia odbywające się ramach jego obchodów. Relacje z konferencji naukowych, wystaw, imprez plenerowych wszystko to odszukacie Państwo na portalu jandlugosz.edu.pl.

Dla poszerzenia wiedzy o Janie Długoszu zapraszamy do wejścia w zakładkę „Artykuły”, gdzie zamieściliśmy i będziemy stopniowo dodawać artykuły z Magazynu Historycznego "Mówią wieki", dotyczące Jana Długosza oraz czasów w których żył i które opisywał.

Strona powstała we współpracy Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Magazynu Historycznego "Mówią wieki". Projekt jest realizowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra 2015".

Zapraszamy do "odwiedzenia strony pod adresem jandlugosz.edu.pl":jandlugosz.edu.pl oraz jego "profilu Facebookowego":facebook.com/jandlugosz.edu.pl.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone