Autorzy: Mat. pras. , Maciej Zaremba
Tagi: Internet, Newsy, Metodologia i historia historiografii, Sylwetki i biografie, Późne średniowiecze
Opublikowany: 08 grudnia 2015
Licencja:wszystkie prawa zastrzeżone

Ruszyła już strona jandlugosz.edu.pl

Prezentujemy serwis edukacyjny poświęcony Janowi Długoszowi i jego czasom. Na stronie jandlugosz.edu.pl znaleźć można informacje o Janie Długoszu, życiorys największego polskiego kronikarza, miejsca związane z jego życiem i twórczością, galerię zdjęć i wiele innych interesujących informacji i ciekawostek.

Portal wciąż się rozwija i powiększa, ponieważ mamy nadzieję zebrać jak najwięcej wiadomości o Janie Długoszu - informują jego twórcy. - Dzięki wysiłkom wielu środowisk naukowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego, Sejm RP ogłosił rok 2015, rokiem Jana Długosza. Dlatego portal nasz będzie skupiał wszystkie wydarzenia odbywające się ramach jego obchodów. Relacje z konferencji naukowych, wystaw, imprez plenerowych wszystko to odszukacie Państwo na portalu jandlugosz.edu.pl.

Dla poszerzenia wiedzy o Janie Długoszu zapraszamy do wejścia w zakładkę „Artykuły”, gdzie zamieściliśmy i będziemy stopniowo dodawać artykuły z Magazynu Historycznego "Mówią wieki", dotyczące Jana Długosza oraz czasów w których żył i które opisywał.

Strona powstała we współpracy Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Magazynu Historycznego "Mówią wieki". Projekt jest realizowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra 2015".

Zapraszamy do "odwiedzenia strony pod adresem jandlugosz.edu.pl":jandlugosz.edu.pl oraz jego "profilu Facebookowego":facebook.com/jandlugosz.edu.pl.

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Polecane artykuły
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Magdalena Mikrut-Majeranek
redaktor naczelna
redakcja@histmag.org
telefon: 796 418 763
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy