Autorzy: Mat. pras. , Maciej Zaremba
Tagi: Historia wojskowości, Newsy, Internet, Film i telewizja, II wojna światowa, Polska, Ameryka Północna
Opublikowany: 2016-02-17 16:17
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Ruszyła zbiórka pieniędzy na film „Oblitus: Rise of the Forgotten”

Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła własnie zbiórka pieniędzy na film „Oblitus: Rise of the Forgotten”. Będzie to film wojenny opowiadający historię zapomnianych polskich żołnierzy w szeregach armii Stanów Zjednoczonych, walczących na zachodnim froncie w 1944 roku. Zbiórka potrwa do końca marca.

8 grudnia 1944 roku. Amerykanie wkroczyli do Niemiec i trwa bitwa o dolinę rzeki Rur. Od 6 dni 116 pułk piechoty bezskutecznie próbuje zdobyć Sportplatz oraz Gut Hasenfeld na obrzeżach miasta Jülich. Ataki coraz bardziej przypominają próby przebicia muru głową, dlatego dowódca 29 Dywizji Piechoty postanawia zastąpić wyczerpany 116 pułk świeżymi siłami 115 pułku.

Zbiórka trwać będzie 45 dni a minimalna kwota potrzebna by projekt ruszył wynosi 7500zł. Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na pirotechnikę i wydatki związane ze zorganizowaniem planu zdjęciowego. Każdy wspierający może liczyć na nagrody od drobnych upominków i możliwość znalezienia się w napisach końcowych po repliki broni z okresu II wojny światowej a nawet tytuł współproducenta filmu.

Projekt można wesprzeć pod tym linkiem.

Twórcy filmu chcą swoim dziełem zainteresować nie tylko w widzów w Polsce. Film skierowany jest do osób zainteresowanych historią, chcących dowiedzieć się czegoś nowego na temat II wojny światowej czy też pragnących obejrzeć efektowne, pełne akcji widowisko oparte na prawdziwych wydarzeniach. Myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie - zapewnia reżyser Adam Aljović.

Scenariusz napisał Piotr Jurek. Zdjęcia ruszą w kwietniu na Śląsku w Bielsku-Białej, Wyrach i Gostyniu, a premiera planowana jest na sierpień 2016 roku. W produkcji wystąpią głównie członkowie grup rekonstrukcyjnych Reenacting Zone South, GRH Ostfront oraz GRH 78 Sturmdivision, a także kilku młodych aktorów. Obraz będzie pokazywany na zagranicznych festiwalach filmowych oraz zostanie zgłoszony do festiwali kwalifikacyjnych do przyszłorocznych Oscarów w kategorii „Krótkometrażowy film aktorski”.

Mamy duże ambicje, ale uważam, że posiadamy adekwatne możliwości do tego, by bez kompleksów pokazywać się na świecie -przekonuje reżyser. - Nie wyodrębniamy głównego bohatera, ponieważ bohaterami byli wszyscy, którzy musieli przejść przez piekło II wojny światowej.

Pierwsza zapowiedź naszego nowego projektu realizowanego wspólnie z grupą Reenacting Zone South GRH Ostfront oraz GRH 78...

Posted by Oblitus: Rise of the Forgotten - short film on 9 grudzień 2015

.

Projekt pod patronatem Histmag.org!

Projekt można wesprzeć pod tym linkiem.

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy