Opublikowano
2015-04-05 09:22
Licencja
Wolna licencja

10 najpiękniejszych katedr Europy [galeria]

Biskupie stolice, najważniejsze świątynie w mieście, najbardziej znane zabytki w danym państwie. Z okazji Wielkiej Niedzieli prezentujemy nasz subiektywny przegląd najpiękniejszych katedr europejskich.


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Uwaga, wyświetliliśmy tylko ostatnio opublikowane komentarze. Zobacz wszystkie komentarze!

Gość: Chartes |

A gdzie katedra w Chartes?.!!!Odpowiedz

Gość: Michał |

Ja bym dodał także katedrę św. Stefana w Budapeszcie .Odpowiedz

Gość: Wojciech Nowak |

Dla mnie kośćioly ToruniaOdpowiedz

Gość: bukszpan |

"Pierwszym biskupem Canterbury był św. Augustyn, który na przełomie VI i VII wieku chrystianizował Brytów." Jakich Brytów w VI i VII wieku? Chyba raczej Anglów i Sasów. Brytowie już wtedy byli raczej dawno schrystianizowani.Odpowiedz

Gość: Iwon |

Musi byc tu katedra sienenska, no i ja osobiście dodalabym bazylike na wzgórzu w LyonOdpowiedz
Tomasz Leszkowicz

Redaktor działu naukowego, członek redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Doktorant w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Absolwent Instytutu Historycznego i Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Były członek Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Publikował m.in. w „Mówią Wieki”, „Uważam Rze Historia”, „Pamięci.pl”, „Polityce” oraz „Dziejach Najnowszych”. Oprócz historii pasjonuje go rock i poezja śpiewana, jest miłośnikiem kabaretów, książek Ryszarda Kapuścińskiego i Hansa Helmuta Kirsta oraz gier z serii Europa Universalis.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org