11. Warszawskie Targi Książki 2020 odwołane

opublikowano: 2019-12-12 22:45
wolna licencja
poleć artykuł:
11. Warszawskie Targi Książki miały odbyć się w dniach 21–24 maja 2020 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Targi Książki Warszawa 2020 to największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce. Na Warszawskich Targach Książki co roku można zapoznać się również z ofertą wydawców książek o tematyce historycznej. Niestety, z uwagi na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa zostały odwołane.
REKLAMA

Zobacz też:

Warszawskie Targi Książki 2019 w obiektywie Histmaga

10. Warszawskie Targi Książki 2019 rozpoczęte!

27 książek, na które warto zwrócić uwagę na Warszawskich Targach Książki!

11. Warszawskie Targi Książki 2020 – informacje

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki.

Warszawskie Targi Książki stale się rozwijają dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki.

W 2013 roku, z wielkim sukcesem, Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym. W 8. Warszawskich Targach Książki i towarzyszących im 11. Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA udział wzięło blisko 800 wystawców z 32 krajów, ponad 1000 autorów i 75 000 publiczności. Przez cztery dni Targów odbyło się tysiąc pięćset wydarzeń dla czytelników i branży: spotkań, dyskusji, debat, prezentacji nowości wydawniczych i bestsellerów, konkursów, atrakcji literacko-artystycznych i wystaw.

Więcej informacji o 11. Warszawskich Targach Książki można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia i na profilu wydarzenia na Facebooku.

Targi Książki Warszawa 2020 – godziny otwarcia i dokładny adres

Godziny otwarcia:

Informacje pojawią się wiosną 2020 roku.

Adres: Stadion PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa

Wejście na Targi

  • przez recepcję główną PGE Narodowego: od al. Zielenieckiej (bramy nr 1 i 11) lub od Ronda Waszyngtona (brama 2)
  • od Wybrzeża Szczecińskiego: od strony Wisły (ruch pieszy – brama nr 5 oraz dojście promenadą od wszystkich innych bram)
  • dla osób niepełnosprawnych od al. Zielenieckiej (brama nr 1, przejście przez Tunel Królaka) (parking na błoniach bezpłatny dla osób niepełnosprawnych - wjazd od ul. Targowej, Zamoyskiego lub Sokolej)

Jak dotrzeć na 11. Warszawskie Targi Książki 2020?

Komunikacją miejską i koleją

  • tramwaje: 7, 9, 22, 24, 25, 77, autobusy: 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521): przystanek Rondo Waszyngtona – główne wejście, brama 2
  • autobus 102: przystanek na żądanie Wybrzeże Szczecińskie – drugie wejście na Targi, brama 6
  • autobus 202 i 512, przystanek Metro Stadion Narodowy – brama 10, 11
  • Metrem, stacja Stadion Narodowy – bramy 10 i 11
  • Koleją Mazowiecką (linie KM1, KM2, KM3, KM6, KM7, KM8), SKM (linie S1, S2): stacja PKP Warszawa Stadion – bramy 10 i 11

Rowerem

  • Bezpośrednio przed wejściem na Targi od al. Zielenieckiej znajduje się około 20 stojaków rowerowych.
  • Rowerem miejskim Veturilo – Stacja Rondo Waszyngtona - PGE Narodowy

Samochodem

  • wjazd na płatny parking zewnętrzny na błoniach PGE Narodowego od ul. Targowej-Zamoyskiego-Sokolej lub Wybrzeża Szczecińskiego-Sokolej (postój 10zł/dzień, płatny przy wjeździe na parking; dla osób niepełnosprawnych – bezpłatnie), przejście przez bramy 1 i 11 do głównego wejścia
  • wjazd od Wybrzeża Szczecińskiego na płatny parking podziemny, przejazd przez bramę 6 (dzień/25 zł)
  • taksówką od al. Zielenieckiej, przejście przez bramę 1 do głównego wejścia lub od Wybrzeża Szczecińskiego, przejście przez bramę 5 do drugiego wejścia na Targi
REKLAMA

11. Warszawskie Targi Książki 2020 - Gość honorowy

Na odbywających się w dniach 21–24 maja 2020 r. Warszawskich Targach Książki w roli gościa honorowego przedstawią się Czechy. Zwiedzający powitani zostaną znanym już okrzykiem „AHOJ!“. W największych targach książki w Polsce weźmie udział 15 autorek i autorów. Prezentacje organizowane będą we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie oraz czeskimi targami Świat Książki, których gościem honorowym będzie z kolei Polska. Biblioteka Ziemi Morawskiej w Brnie przygotowuje prezentację i obecność Republiki Czeskiej (RCz) na Warszawskich Targach Książki z upoważnienia Ministerstwa Kultury RCz, które projekt zainicjowało i współfinansuje. Projekt jest współfinansowany również ze środków Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie.

Polska to dla literatury czeskiej jeden z ważniejszych rynków – co roku ukazuje się tu około trzydzieści tłumaczeń czeskich publikacji na język polski. Czeskie książki cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem, stale pojawiają się nowe publikacje, które znajdują wielu polskich czytelników chętnie przychodzących na spotkania autorskie. Strona czeska planuje uświetnić jedenastą edycję Warszawskich Targów Książki zapraszając na nie grupę wybranych twórców.

  • Dokonaliśmy wyboru autorów kierując się radami specjalistów znających kontekst kulturowy oraz aktualną sytuację w kulturach obu krajów. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się literatura czeska w Polsce, wzięli oni na siebie szczególną odpowiedzialność. Tutejsze uwarunkowania różnią się od tych, z którymi mamy do czynienia na co dzień. W Polsce nie trzeba przedstawiać czeskich autorów, imprezy te będą więc raczej spotkaniami bliskich przyjaciół - wyjaśnia koncepcję prezentacji Czech dyrektor Biblioteki Ziemi Morawskiej prof. Tomáš Kubíček.

Członkami Rady Dramaturgicznej są: tłumaczka Anna Wanik (czeskie Stowarzyszenie Pisarzy), Taťjana Langášková (dyrektorka Czeskiego Centrum w Warszawie), publicysta literacki i wydawca Zdenko Pavelka (SČKN), polonistka i tłumaczka Lucie Zakopalová (Instytut Polski w Pradze), pisarz Tomáš Zmeškal (PEN), slawistka i bohemistka Joanna Goszczyńska (Instytut Slawistyki PAN), filolog i poeta Jakub Pacześniak (Instytut Książki), bohemistka i tłumaczka Julia Różewicz oraz pisarz i dziennikarz Mariusz Szczygieł (Faktyczny Dom Kultury, Instytut Reportażu, Dowody na Istnienie).

  • Literaturę czeską reprezentować będą w Warszawie Michal Ajvaz, Anna Cima, Radka Denemarková, Jiří Hájíček, Petr Hruška, Petra Hůlová, Galina Miklínová, Alena Mornštajnová, Iva Procházková, Jaroslav Rudiš, Petr Stančík, Marek Šindelka, Jáchym Topol, Kateřina Tučková i Miroslav Žamboch,“ mówi koordynator programu prezentacji Czech w Warszawie *Martin Krafl - zdradzając skład wybranej przez Radę Dramaturgiczną grupy.

Autorki i autorzy zaprezentują się na Warszawskich Targach Książki podczas dyskusji z Mariuszem Szczygłem na scenie głównej, na specjalnej Scenie Czeskiej w ramach spotkań i odczytów autorskich, a także podczas podpisywania przez nich książek na stoisku, które ponadto prowadzić będzie sprzedaż przetłumaczonych na język polski książek autorek i autorów z Czech.

11. Warszawskie Targi Książki 2020 – Lista Wystawców

Pełną listę wystawców, którzy pojawią się na 11. Warszawskich Targach Książki będzie można znaleźć TUTAJ!

Targi Książki Warszawa 2020 – dokładny program

Dokładny program 11. Warszawskich Targów Książki będzie można znaleźć TUTAJ, kiedy informacje zostaną podane przez organizatorów.

Więcej informacji o 11. Warszawskich Targach Książki można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia i na profilu wydarzenia na Facebooku.

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone