„Pieśń i poezja siłą opozycji studenckiej...” – konferencja naukowa 4 czerwca w Krakowie

opublikowano: 2009-05-31 17:13
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza na konferencję naukową pt. „Pieśń i poezja siłą opozycji studenckiej w latach 80-tych XX wieku”, która odbędzie się 4 czerwca. Tematem konferencji będzie opozycja studencka w Krakowie. Jednym z patronów medialnych imprezy jest portal „Histmag.org”.
REKLAMA

Referaty podczas konferencji wygłoszą naukowcy z krakowskich uczelni, w części związani z działalnością opozycyjną w latach 80. To m. in. prof. dr hab. Tomasz Gąsowski (UJ), dr Henryk Głębocki (UJ/IPN), dr Józef Brynkus (UP), dr Anna Skoczek.

Konferencja odbędzie się 4 czerwca w godzinach 10:00-13:00. O 13 zakończy się część merytoryczna i rozpocznie się dyskusja. Miejsce konferencji: Audytorium Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (ul. Podchorążych 2). Więcej informacji można znaleźć na stronie http://silapoezji.nzs.pl/.

Program:

  • 10.00 - Rozpoczęcie konferencji
  • 10.15 - Prof. dr hab. Tomasz Gąsowski: Geneza opozycji demokratycznej w Małopolsce (do SKSu)
  • 10.40 - dr Henryk Głębocki: Ostatnie pokolenie niepokornych. Niezależne środowiska studenckie jako czynnik przemian w Polsce w końcu lat 80-tych XX w.
  • 11.05 - dr Józef Brynkus: Antykomunistyczne postawy studentów WSP w Krakowie w latach 80-tych XX wieku.
  • 11.30 - dr Anna Skoczek: I runął mur... Poezja i pieśń lat 1981-1983 wyrazem społecznego protestu.
  • 12.00 - Przerwa
  • 12.20 - Piotr Magiera
  • 12.40 - Piotr Kołpak
  • 13.00 - Zakończenie konferencji, dyskusja

Prowadzenie konferencji: Waldemar Wojtas (Radio Planeta/Grupa Eurozet)

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone