O Wandzie Gertz w cyklu spotkań „Historia z innej strony” organizowanych przez „Histmag.org”

opublikowano: 2009-11-13 07:02
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
8 grudnia (wtorek) o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu organizowanego wspólnie przez „Histmag.org” i Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. Gościem będzie Anna Nowakowska-Wierzchoś, autorka właśnie opublikowanej książki „Wanda Gertz. Opowieść o kobiecie żołnierzu”.
REKLAMA

Książka, opublikowana przez Avalon, poświęcona jest jednej z najdzielniejszych Polek, która w męskim przebraniu wyruszyła na front I wojny światowej. Całe swoje życie oddała wojsku m.in. współtworząc Organizację Przysposobienia Wojskowego Kobiet, blisko współpracując z Marszałkiem Piłsudskim, organizując oddział dywersji i sabotażu kobiet podczas II wojny światowej.

Anna Nowakowska-Wierzchoś, stała, wieloletnia publicystka „Histmaga”, o Wandzie Gertz pisała także na naszych łamach – dwuczęściowy biogram Wanda czy Kazik? – opowieść o dziewczynie żołnierzu ukazał się w 2007 roku.

O swojej książce autorka opowie na spotkaniu autorskim w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie (Mikołajska 2; przy Małym Rynku), które odbędzie się we wtorek 8 grudnia o godzinie 18:00. Spotkanie poprowadzi Kamil Janicki.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone