„Akacjowa 38” – streszczenie odcinków 1-20

opublikowano: 2023-03-13 18:57
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Akacjowa 38” to hiszpańska superprodukcja reżyserowana przez Humberto Miró. Akcja serialu rozgrywa się w Hiszpanii po zakończeniu wojny hiszpańsko-amerykańskiej. Serial kostiumowy można oglądać zarówno na antenie TVP, jak i na platformie VOD. Co czeka główną bohaterkę Manuelę i innych bohaterów w kolejnych epizodach serialu „Akacjowej 38”? Streszczenie odcinków znajdziesz w tym miejscu, a lista jest na bieżąco aktualizowana!
REKLAMA
(fot. screen z teasera serialu opublikowanego na YouTube)

Zobacz także:

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 1-10

Streszczenie odc. 1 „Akacjowej 38:

Rok 1899. Justo wraca nocą do domu i usiłuje zgwałcić swoją żonę, Carmen, która jest w zaawansowanej ciąży. Kobieta, broniąc się przed mężem, uderza go w głowę i uważa, że go zabiła. W panice ucieka z domu wraz ze swoją matką Teresą, zabierając ze sobą cenny zegarek, złoty łańcuszek, obrączkę oraz trochę pieniędzy. Kobiety postanawiają wywieźć ciało Justo i pochować je płytko w lesie. Carmen rodzi dziewczynkę, którą nazywa Inocencia. Teresa podejmuje decyzję o zostawieniu dziecka w przytułku prowadzonym przez zakonnice. Teraz obie kobiety zmieniają swoje imiona - Teresa staje się Guadalupe, a Carmen Manuela.

Streszczenie odc. 2 „Akacjowej 38:

Pablo wspiera siostrę w zdobyciu pracy w kamienicy. Szybko poznaje tam innych pracowników i Manuela zajmuje łóżko w pokoju Casildy. Cayetana i Celia idą na podwieczorek do kawiarni, gdzie spędzają czas razem. Rosinie nie dają spokoju problemy finansowe jej rodziny. Maria Luisa nie akceptuje nowej partnerki ojca, Trini.

Streszczenie odc. 3 „Akacjowej 38:

Manuela i jej brat odprowadzają matkę na pociąg. Pablo czuje żal do matki i chętnie chciałby się jej pozbyć. Manuela próbuje odebrać gazetę Germanowi, która zawiera opis jej osoby, ponieważ boi się, że lekarz podejrzewa, kim naprawdę jest. Leonor, córka Maximiliana, wpada w oko Pablowi, który chętnie się uczy czytania od niej. Rosina, żona don Maximiliana, decyduje się zorganizować brunch, chociaż jej rodzina nie jest w stanie na to pozwolić. Mimo to, liczy na to, że dzięki znajomościom znajdzie dla swojej córki bogatego męża.

Streszczenie odc. 4 „Akacjowej 38:

German jest kochającym ojcem dla Carloty, ale dla swojej żony, Cayetany, jest nieczułym mężem. Manuela zauważa, że zginęło zawiniątko z pieniędzmi i zegarkiem Justa, na którym widniało zdjęcie w stroju zamożnej pani. Okazuje się, że zostały one skradzione przez Reginę, która zaczyna podejrzewać, że Manuela ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Maria Luisa skarży się ojcu na Trini, jednak Ramon zauważa, że to jego córka i Regina dręczą Trinię. Maximiliano kupuje Leonor maszynę do pisania marki Imperial. Celia jest zazdrosna o męża Felipe, który spędza dużo czasu z wdową Losada, jako jej adwokat. Leonor uczy Pabla czytać, a Rosina planuje zaprosić sąsiadów na brunch, pomimo ich trudnej sytuacji finansowej.

REKLAMA

Streszczenie odc. 5 „Akacjowej 38:

Ramon natychmiast zwalnia Reginę z pracy, a ona znika wraz ze skradzionym zawiniątkiem Manueli. Cayetana zmusza Carlotę, aby ubrała się w czarne stroje żałobne i z nią udała się na grób swojego brata Ponce'a, który był narzeczonym Cayetany, a Carlota jest jego córką. German zobowiązał się do ożenienia z Cayetaną i opieki nad ich córką, jak umierał jego brat Ponce. Pablo dowiaduje się, że Regina wyjedzie z miasta popołudniowym pociągiem i postanawia odzyskać skradzione rzeczy siostry. Maria Luisa namawia bogate sąsiadki, aby naśmiewały się z Trini i robiły jej głupie żarty. Fabiana dowiaduje się, że Rita została aresztowana.

Streszczenie odc. 6 Akacjowej 38:

Carlota miała wypadek. Wpadła pod powóz. Grozi jej amputacja ręki, ale dzięki interwencji Germana udaje się uratować jej kończynę. Maria Luisa pomaga Trini przygotować się do przyjęcia u Rosiny. Leandro również chce tam pójść, ale jego matka Susana symuluje omdlenie, by zatrzymać syna w domu. Na przyjęciu Leonor poznaje młodego i aroganckiego Claudia, którego rodzice chcą wydać za nią za mąż.

Streszczenie odc. 7 „Akacjowej 38:

Germanowi udaje się uratować rękę córki przed amputacją. Na przyjęciu u Rosiny Trini zostaje skrytykowana za swój strój. Z tego powodu decyduje się odejść od męża, aby nie szkodzić jego reputacji. Maximiliano przyznaje swojej żonie, że są bankrutami. Rosina planuje małżeństwo między synem jej i państwa Castao, a Leonor. Manuela desperacko potrzebuje pieniędzy, aby odzyskać swoją córkę.

Streszczenie odc. 8 „Akacjowej 38:

Justo, mimo problemów z pamięcią, zaczyna odzyskiwać część wspomnień. Rosina znajduje dla swojej córki bogatego pretendenta na męża. Cayetana odwiedza Carlotę w szpitalu. Celia decyduje się na badanie, które ujawnia druzgocącą diagnozę. Doktor Espinosa namawia Germana, aby został jego wspólnikiem w przemytniczej działalności.

REKLAMA

Streszczenie odc. 9 „Akacjowej 38:

Espinosa proponuje Manueli szybki i łatwy sposób zarobku, ale w rzeczywistości chce ją wykorzystać do nielegalnych działań. Fabiana staje w obronie swojej przyjaciółki Carloty, przez co traci pracę. Ramon odnajduje Trini, ale niestety musi wrócić sam do domu. Rosina znajduje odpowiedniego kandydata na męża dla swojej córki. Celia słyszy od lekarza zatrważającą wiadomość, co ją bardzo przygnębia.

Streszczenie odc. 10 „Akacjowej 38:

Manuela desperacko szuka sposobu na zdobycie pieniędzy, aby móc pojechać po swoją córkę. Zwraca się nawet do matki o pomoc, ale ta odmawia jej wsparcia. W tym czasie Pablo zakochuje się w Leonor, a ona uczy go czytać. Cayetana wyrzuca swoją starą służącą i zatrudnia nową, ale ta okazuje się okrutna wobec córki Cayetany. Trini bardzo tęskni za mężem, a on za nią, jednak ich sytuacja jest skomplikowana. Córka mężczyzny przynosi mu list od Trini, którą sama napisała, co daje nadzieję na odbudowanie ich związku. Tymczasem Celia czuje się coraz gorzej, ale nie mówi mężowi o swoich obawach. Martwi się, że jest bezpłodna i że jej mąż ją zostawi, jeśli to się potwierdzi.

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 11-20

Streszczenie odc. 11 „Akacjowej 38:

Przybyły Espinoza groził Cayetanie ujawnieniem romansu jej męża z Manuelą. Gdy pojawił się German, okazało się, że Espinoza to szantażysta.

Streszczenie odc. 12 „Akacjowej 38:

W ostatniej chwili Trini ratuje swojego męża przed popełnieniem samobójstwa.

Streszczenie odc. 13 „Akacjowej 38:

Blasa traci pracę za polecanie swojej pani lekarza, który leczył niepłodność za pomocą podejrzanych metod.

Streszczenie odc. 14 „Akacjowej 38:

Po powrocie z klasztoru, gdzie Manuela ujrzała swoją córkę, traci ona pracę u doi Paciency. Don Germán oferuje jej pracę jako opiekunki swojej córki.

Streszczenie odc. 15 Akacjowej 38:

Don Maximiliano wraca osłabiony ze szpitala do domu, a tam czeka na niego kolacja z mięsa ukradzionego przez Pabla swojej szefowej. Cayetana każe Manueli nosić wodę z odległego źródła do wanny. Po całym dniu wanny są pełne, ale Cayetana oświadcza, że minęła jej ochota na kąpiel. Manuela opowiada Casildzie o swoim dziecku.

REKLAMA

Streszczenie odc. 16 „Akacjowej 38:

Celia podejrzewa swojego męża o zdradę. Leonor zanosi swoje teksty do redakcji gazety, ale zostaje odesłana bez słowa przez dyrektora. Trini prosi Fabianę o naukę bycia damą, ponieważ chce towarzyszyć swojemu mężowi na festynie. Casilda prosi Ritę, by nauczyła ją tańczyć pasodoble, aby móc zatańczyć z Victorem.

Streszczenie odc. 17 „Akacjowej 38:

Celia konfrontuje się z wdową, która przyznaje się do zdrady z jej mężem i radzi jej, aby odpłaciła mu tym samym. Twierdzi, że Felipe to kobieciarz. Casilda cierpi z powodu kryzysu finansowego jej kraju i chodzi głodna. Wydawca Ribero drze teksty Leonor bez ich czytania i namawia ją, by zajęła się haftowaniem zamiast pisaniem, mówiąc to dobitnie. Wszyscy idą na uliczną zabawę, a Celia ma nadzieję, że Victor z nią zatańczy. Niestety, on wybiera Marię Luisę.

Streszczenie odc. 18 „Akacjowej 38:

Celia jest zrozpaczona, że nie może zajść w ciążę i pyta służącą o uzdrowicielki, które znają sposoby na poprawę płodności. Ludzie bawią się na ulicy, ale Victor nie zwraca uwagi na Casildę, która liczyła na to, że zatańczy z nim. Nagle dochodzi do strzelaniny, a anarchista zabija polityka na ulicy. Manuela jest przerażona, bo policja sprawdza dokumenty, a ona ich nie ma. Okazuje się, że zamachowiec to znajomy Trini z przeszłości i domaga się od niej pomocy w ukryciu się. Ernesto zmusza Trini do udzielenia mu schronienia pod swoim dachem.

Streszczenie odc. 19 „Akacjowej 38:

Trini przyprowadza do domu Ernesta i przedstawia go jako swojego brata. Ziołowy eliksir Vicenty ma pomóc Celii zajść w ciążę. Podczas nieobecności Cayetany, Germn całuje się z Manuelą. Rosina próbuje ukraść pelerynę ze sklepu. Leonor chce potajemnie spotkać się z Pablem.

Streszczenie odc. 20 „Akacjowej 38:

Manuela i German planują spotkanie w altanie, jednak Cayetana przechwytuje liścik, w którym jest o tym mowa. Rosina i Maximiliano zabraniają Leonor spotykać się z Pablem. Inspektor Mendez prowadzi dochodzenie w sprawie zamachu terrorystycznego i przesłuchuje Trini, a następnie Manuelę.

Źródło:

www.vod.tvp.pl

Polecamy e-book Mariusza Gadomskiego – „Kryminalne Wilno”

Mariusz Gadomski
„Kryminalne Wilno”
cena:
16,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
184
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-56-3
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone