„Akacjowa 38” – streszczenie odcinków 21-40

opublikowano: 2023-02-07 08:48
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Akacjowa 38” to kolejny hiszpański serial, który podbija serca polskich widzów. Co czeka główną bohaterkę Manuelę i innych bohaterów w kolejnych epizodach serialu „Akacjowej 38”? Streszczenie odcinków znajdziesz w tym miejscu, a lista jest na bieżąco aktualizowana!
REKLAMA
(fot. screen z teasera serialu opublikowanego na YouTube)

Zobacz także:

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 21-30

Streszczenie odc. 21 „Akacjowej 38:

Ernesto nieświadomy, że rozmawia z inspektorem Mendezem, wydaje mu polecenie, by przeprowadził rewizję w kawiarni Victorii. Guadalupe prosi Pabla, by załatwił dla niej fałszywy dowód osobisty. Claudio odwiedza Leonor i prezentuje jej swoje nowe dzieło. Rita sprytnie zdobywa pracę w kawiarni. Celia coraz częściej popada w szaleństwo, co niepokoi jej męża. Podczas gdy Pablo próbuje uzyskać fałszywe dokumenty dla Guadalupe, zostaje aresztowany przez policję.

Streszczenie odc. 22 „Akacjowej 38:

German czekał na Manuelę w ustalonym miejscu, jednak kobieta nie pojawiła się, gdyż dowiedziała się o aresztowaniu Pabla. Tymczasem Celia pogłębia się w chorobie psychicznej. Claudio sprzedał opowiadania Leonor, ale dziewczyna czuje się niedoszczęśliwa, ponieważ jako kobieta nie może podpisać ich swoim nazwiskiem. Guadalupe pomogła Pablowi uciec, odwracając uwagę strażnika.

Streszczenie odc. 23 „Akacjowej 38:

Rok 1899. Justo powraca nocą do domu i próbuje zgwałcić swoją żonę, Carmen, która jest w zaawansowanej ciąży. Kobieta, broniąc się, uderza męża w głowę. Jest przekonana, że go zabiła. W panice ucieka z domu wraz ze swoją matką, Teresą. Kobiety zabierają ze sobą cenny zegarek, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Po krótkiej podróży ukrywają ciało Justa i zakopują je płytko w lesie.

Carmen rodzi zdrową dziewczynkę, której nadaje imię Inocencia. Teresa podejmuje decyzję, by oddać dziecko do przyklasztornego przytułku. Teresa i Carmen zmieniają swoje imiona. Od tej pory Teresa nazywa się Guadalupe, a Carmen przyjmuje imię Manuela.

Streszczenie odc. 24 „Akacjowej 38: 

Z pomocą Pabla inspektor Mendez aresztuje Benideta. W stajni German i Manuela całują się. Rita dowiaduje się od Casildy, że Manuela zakochała się w Germanie. Leonor zgadza się na to, by Claudio sprzedawał jej teksty, dzięki czemu po raz pierwszy przynosi pieniądze do domu. Felipe pozbywa się znachorki, która leczyła Celię, a ta z kolei obiecuje mężowi, że będzie najlepszą z żoną.

Streszczenie odc. 25 „Akacjowej 38:

Manuela i German decydują się na wyjazd na wieś konno. Podczas jazdy German widzi, że Manuela jest bardzo zręczną jeźdźczynią. Zauważa, że dziewczyna jest smutna i prosi ją, by mu powiedziała prawdę o swojej przeszłości. Leonor jest zachwycona, ponieważ jej powieść jest drukowana w gazecie. Tłumaczy Casildzie, dlaczego podpisuje swoje dzieło męskim nazwiskiem. Ernesto doradza Ramonowi w interesach, co niepokoi Trini. Celia i jej mąż przyjmują na kolacji Justa i Felipe. Justo opowiada im o swoim doświadczeniu i wyraża nadzieję na znalezienie swojej żony i teściowej. Wszystko to dzieje się w serialu kostiumowym.

REKLAMA

Streszczenie odc. 26 „Akacjowej 38:

Felipe organizuje wieczór karciany dla Justa i jego znajomych, na którym towarzyszą im kobiety. Victor pozwala im na wykorzystanie kawiarni swojej matki bez jej wiedzy. Cayetana namawia Ritę, aby zdobyła uwagę Pabla i dowiedziała się od niego jak najwięcej na temat Manueli, oferując jej hojne wynagrodzenie.

Streszczenie odc. 27 „Akacjowej 38:

Leandro i Juliana dyskutują w kawiarni o powieści "Na rozdrożu", która została opublikowana w gazecie. Leonor, która była tam obecna, podsłuchuje ich rozmowę. Manuela stara się dowiedzieć, gdzie siostry zakonne wywieźli dzieci z klasztoru. Celia ćwiczy grę na pianinie, a Carlota widzi, jak German i Manuela całują się.

Streszczenie odc. 28 „Akacjowej 38:

Ernesto nęka córkę Maximiliana, ale dziewczyna wyraża swą niechęć do niego. Claudio przynosi Leonor pieniądze za opowiadanie publikowane w gazecie. Później chce jej kupić kapelusz, ale ona odmawia. Manuela pomaga Herminii w przygotowaniach do kolacji dla państwa, nie zdając sobie sprawy, że jej mąż jest gościem u Felipe i Celii. Susana krytykuje Julianę i jej syna, a Leandro ich broni, szczególnie Juliany. Justo upada na schodach i traci przytomność.

Streszczenie odc. 29 „Akacjowej 38:

Justo odzyskuje przytomność i zostaje pod opieką Germana, który pomaga mu powrócić do zdrowia. Powoli wraca mu pamięć, ale nie może sobie przypomnieć, co wydarzyło się w dniu zamachu na jego życie. Rodzice Claudia i Leonor ustalają, że ich dzieci pobiorą się za sobą, na co młodzi chętnie przystają. Tymczasem Manuela poszukuje swojej córki w przytułku, ale nie znajduje jej. Okazuje się, że dziewczynka jest pod opieką rodziny Vizcainów. Rita, która dowiedziała się o tym od przekupionej służącej, natychmiast donosi o tym Cayetanie.

Streszczenie odc. 30 „Akacjowej 38:

Trini jest przerażona, że Ernesto może skrzywdzić Marię Luisę, więc grozi mu, że wyda go na policję, mimo że ryzykuje swoje własne bezpieczeństwo. Okazuje się, że Celia nie jest chora, lecz w ciąży. W przytułku służąca przekupiona przez Ritę zatrzymuje Manuelę, podając, że ma dla niej wiadomość od woźnicy.

REKLAMA

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 31-40

Streszczenie odc. 31 „Akacjowej 38:

Leandro coraz częściej odwiedza Julianę, przychodząc do niej z kwiatami i spędzając z nią czas, co nie podoba się jego matce. Zakochani razem czytają powieść, którą Leonor napisała, jednak nie zdają sobie z tego sprawy. Rodzice starają się przekonać Leonor do małżeństwa z Claudiem, jednak dziewczyna stanowczo odmawia. Tymczasem Manuela zostaje załamana po usłyszeniu o śmierci swojej córeczki i wraca do domu, jednak nie chce pokazać się Germanowi ani Cayetanie. Cayetana jest zaniepokojona brakiem wieści od Manuely.

Streszczenie odc. 32 „Akacjowej 38:

Zbliżała się rocznica ślubu Paciencii i jej męża, a służące postanowiły zrobić im prezent i zbierały pieniądze na ten cel. Juliana udostępniła im swoją kawiarnię i poczęstowała ich czekoladą i ciastkami. Cayetana była zdenerwowana, że Manuela wciąż nie wraca, nikt nie wiedział co się z nią dzieje. Ostatecznie dziewczyna podjęła ostateczny krok. Felipe zdradził Celi tajemnicę małżeństwa Cayetany i Germana, a Rosina namówiła Susanę, aby zwolniła Pabla z pracy.

Streszczenie odc. 33 „Akacjowej 38:

Trini postanawia zrobić na drutach buciki dla dziecka Celii, jednak zostaje wyśmiana przez Marię Luisę. Espinosa informuje Germana, że znaleziono ofiary jego eksperymentów i prosi o pomoc w zatuszowaniu sprawy. Guadalupe znajduje nieprzytomną córkę na poddaszu. German desperacko próbuje ratować dziewczynę. Leonor spotyka się potajemnie z Pablem.

Streszczenie odc. 34 „Akacjowej 38:

Cayetana informuje Celię, że jej małżeństwo jest teraz w znacznie lepszej sytuacji. Fabiana ostrzega Germana, że jego córka Carlota zachowuje się bardzo dziwnie. Rosina cieszy się, gdy dowiaduje się, że Susana zwolniła Pabla ze swojego salonu krawieckiego. Celia jest zachwycona prezentem od Trini. Herminia pojawia się w kawiarni Deliciosa po zamknięciu lokalu.

Streszczenie odc. 35 „Akacjowej 38:

Rita czuje wyrzuty sumienia po tym, co zrobiła Manueli i stara się to jakoś naprawić. Rosina jest przekonana, że Leandro nie zatrudni Pabla ponownie, ale jednak się myli, bo Leandro wbrew woli matki decyduje się na to. Carlota postanawia porozmawiać z ojcem i przyznaje mu się, że widziała jak Leandro pocałował Manuelę. Celia zaprasza Trini na podwieczorek i stara się ją uczyć dobrych manier. Manuela opowiada Pablowi, dlaczego próbowała targnąć się na swoje życie, a Pablo jest dla niej wsparciem. Trwają przygotowania do zaręczyn Leonor i Claudia, ale wciąż jest wiele problemów między nimi.

REKLAMA

Streszczenie odc. 36 „Akacjowej 38:

Manuela postanawia porozmawiać z Germanem i opowiada mu o tragedii, która ją spotkała - śmierci jej córki. Nie ujawnia jednak mu, skąd pochodzi ani jakie są jej prawdziwe powody ucieczki z dzieckiem. German postanawia pomóc Manuela i zaczyna szukać informacji o jej przeszłości.

Leandro, wbrew woli matki, decyduje się ponownie zatrudnić Pabla. Susana jest zaskoczona zachowaniem swojego syna, który do tej pory zawsze wykonywał jej polecenia. Claudio proponuje Leonor układ, który ma dotyczyć ich małżeństwa, ale jest to dla niej nie do pomyślenia.

Espinoza odwiedza Cayetanę i dogadują się w kwestii dochodzenia prokuratorskiego.

Streszczenie odc. 37 „Akacjowej 38:

Felipe wyjaśnia Herminii, że to on jest głową rodziny i ma prawo decydować o wszystkim. Dziewczyna skarży się Fabianie, że jej pan ją molestuje. Fabiana wymyśla sposób, aby ukarać Felipe. Rodzice Claudia przyjeżdżają do domu Leonor, aby omówić szczegóły zaręczyn. Tym razem Leonor zgadza się na nie. Pablo przypadkowo dowiaduje się o tym i jest załamany, że stracił ukochaną. Celia zaprzyjaźnia się z Trini i uczy ją dobrych manier.

Streszczenie odc. 38 „Akacjowej 38:

Cayetana nakłania Ritę, aby podrzuciła w pokoju Manueli list pożegnalny. Celia zdradza Cayetanie, że German zamierza ją opuścić. Herminia nadal udaje chorą i nie chce wrócić do pracy.

Streszczenie odc. 39 „Akacjowej 38:

Pablo wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji Leona i Claudia, uważając, że to niestosowne. Manuela znajduje w pokoju Rity duże sumy pieniędzy i podejrzewa, że to ona podrzuciła jej medalik, a ktoś ją przekupił. Jednak Rita stanowczo temu zaprzecza. Cayetana podsłuchuje rozmowę Felipe z Germanem i dowiaduje się, że mąż chce ją opuścić i oddać jej niemal cały swój majątek.

Streszczenie odc. 40 „Akacjowej 38:

Rita mówi Manueli, że to Guadalupe mogła jej podsunąć medalik. Espinoza otrzymuje od Cayetany dowód na to, że German przekazał mu pieniądze na nielegalne eksperymenty medyczne i ma z nim iść na policję. Cayetana nie dotrzymuje obietnicy złożonej Celii i nie przekazuje jej figury Madonny. Claudio namawia Maximiliana, by obstawiał za niego podczas gonitw. Aby podnieść na duchu Manuelę, pracownicy Akacjowej 38 dyktują Leonor swoje słowa uznania i podziękowania dla niej, a Leonor zapisuje je na maszynie do pisania. Manuela natrafia na swój list pożegnalny w pokoju matki.

Źródło:

www.vod.tvp.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone