„Akacjowa 38” – streszczenie odcinków 41-60

opublikowano: 2023-02-07 08:44
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Akacjowa 38” to kolejny hiszpański serial, który podbija serca polskich widzów. Co czeka główną bohaterkę Manuelę i innych bohaterów w kolejnych epizodach serialu „Akacjowej 38”? Streszczenie odcinków znajdziesz w tym miejscu, a lista jest na bieżąco aktualizowana!
REKLAMA
(fot. screen z teasera serialu opublikowanego na YouTube)

Zobacz także:

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 41-50

Streszczenie odc. 41 „Akacjowej 38:

Pablo i Manuela nie mogą zrozumieć, dlaczego Claudio chce poślubić Leonor, skoro jej nie kocha i obiecuje dzielić się nią z Pablem. Manuela otrzymuje listy od swoich przyjaciółek ze służby, w których wyrażają słowa otuchy i wsparcia. German dowiaduje się od Mendeza, że Espinoza oskarżył go o udział w nielegalnych eksperymentach medycznych.

Streszczenie odc. 42 „Akacjowej 38:

Claudio pokonuje Felipę w grze w pokera, a Pablo jest naocznym świadkiem tego wydarzenia. Cayetana namawia Espinosę do wycofania oskarżeń przeciwko Germanowi. Fabiana radzi Manuela, by uciekła, ponieważ istnieje ryzyko, że Cayetana zemści się na niej. Cayetana zapewnia Celie, że nadal panuje nad sytuacją.

Streszczenie odc. 43 „Akacjowej 38:

German oświadcza Manueli, że wkrótce powie Cayetanie o swoim odejściu od niej. Tymczasem Cayetana podszywa się pod zrozpaczoną i twierdzi, że została zgwałcona. Trini rezygnuje z przywileju niesienia Madonny w procesji i przekazuje go Celi. W trakcie pochodu, gdy Celia niesie Madonnę na czele tłumu modlących się mieszkańców, jej mąż zbliża się do służącej Herminy.

Streszczenie odc. 44 „Akacjowej 38:

Leandro udaremnia próbę Germana zabicia Espinosy i zabiera mu rewolwer. Claudio prosi Maximiliana o pomoc w zostaniu członkiem loży masońskiej. Casilda i Pablo postanawiają dokładniej zbadać Claudio i rozpoczynają jego obserwację.

Streszczenie odc. 45 „Akacjowej 38:

Felipe, będący adwokatem Germana, otrzymuje zadanie zaskarżenia Espinosy i obrony honoru Cayetany w sposób dyskretny. Herminia zachowuje się podejrzanie, co zauważa Celia. Maximiliano prosi Felipę, aby pomógł wprowadzić Claudia do loży masońskiej. Rita grozi Cayetanie, że zacznie mówić prawdę o niej, jednak ta obiecuje w zamian wprowadzić ją na scenę Teatru Imperil w zamian za jej milczenie.

Streszczenie odc. 46 „Akacjowej 38:

Manuela ujawnia Fabianie prawdziwą przyczynę choroby Cayetany, co spotyka się z niechęcią ze strony Germana i samej Cayetany. Claudio wysyła rodziców Leonor na operę, a Casilda przygotowuje dla niego i Pabla wystawną kolację zgodnie z jego poleceniem. Trini podejrzewa, że między Felipem a Herminią jest coś więcej niż tylko relacja zawodowa. Cayetana nie zgadza się na wytoczenie sprawy sądowej Espinosie. Felipe obiecuje Claudio pomóc w nawiązaniu kontaktów z lożą masońską.

Streszczenie odc. 47 „Akacjowej 38:

Claudio pozwala Felipe wygrać ze sobą w pokera, w zamian za co ma on jednak polecić go loży masońskiej Wielkiego Wschodu. Mendez podejrzewa, że Manuela może mieć coś wspólnego z napadem, do którego doszło w Bribuesce. Espinosa pisze list do Germana i przyznaje w nim, że to Cayetana wmieszała go w aferę i oddała mu się, by oskarżyć go o gwałt i tym samym powstrzymać Germana od odejścia od niej.

Streszczenie odc. 48 „Akacjowej 38:

REKLAMA

Felipe zabrania Celii zadawać się z Trini. Ta z kolei grozi mu, że jeśli nie zakończy romansu z Herminią, o wszystkim powie Celii. Obiecuje, że nic nie zdradzi jego żonie, jeśli Felipe pozwoli jej się z nią przyjaźnić. Na to mężczyzna obiecuje, że zostawi Herminię w spokoju. Manuela opowiada Germanowi, dlaczego uciekła ze swojego miasta. Maximiliana dręczą wyrzuty sumienia, że wziął pieniądze od Claudia.

Streszczenie odc. 49 „Akacjowej 38:

Don German jest podejrzewany o zabicie Espinosy. Na ratunek przychodzi mu jednak Cayetana, zapewniając mu alibi – kłamie, że był z nią w chwili dokonania morderstwa. Pablo ma dość podejrzanej umowy z Claudiem i woli odejść od Leonor. Manuela dowiaduje się, że na chwilę przed śmiercią jej córki przyszły po nią dwie kobiety. Celia przyłapuje męża z Herminią. Uciekając przed nim, spada ze schodów.

Streszczenie odc. 50 „Akacjowej 38:

W wyniku wypadku Celia traci dziecko. Vizcaino obiecuje, że udzieli Manueli informacji o Inocencji, jeśli ta da mu 200 peset. Kobieta dostaje pieniądze od Germana, ale Vizcaino nie umawia się na umówionym spotkaniu. Rosina wypłaca Casildzie zaległe pensje, a Maximiliano wraca do gry na wyścigach.

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 51-60

Streszczenie odc. 51 „Akacjowej 38:

Służące z Akacjowej 38 decydują się pomóc Herminii, która spędziła noc na ulicy. Don Maximiliano chce dołączyć do karcianych wieczorów organizowanych przez Victora. Celia jest zdołowana i odmawia przyjmowania posiłków. Wie, że nie będzie już mogła urodzić dziecka. Cayetana mówi jej, jak wykorzystać tę sytuację, by zdominować Felipe.

Streszczenie odc. 52 „Akacjowej 38:

Claudio organizuje wieczorek literacki w domu Hidalgów, na którym pojawia się na nim sam Leopoldo Alas Clarn. W pewnym momencie przyznaje się, że to on tworzy pod pseudonimem Leopoldo Safo. Felipe przeprasza Trini i prosi ją, by Celii. Vizcaino nie przyjmuje od Manueli pieniędzy, mimo to zdradza jej tożsamość kobiet, które przybyły po jej córkę. Cayetana dotrzymuje słowa danego Ricie i organizuje jej przesłuchanie przez don Cosmę – właściciela znanego lokalu. Casilda powierza swoje pieniądze Paciencji. Ta zapomina jednak, gdzie je schowała. 

Streszczenie odc. 53 „Akacjowej 38:

Hermina nie ma gdzie spać ani co jeść. Błąka się, pozbawiona dachu nad głową. Trini wyciąga do niej pomocną rękę i postanawia ją przygarnąć, mimo że Fabiana wyraźnie jej to odradza. Maximiliano wygrywa w pokerze dużą sumę gotówki.  

Streszczenie odc. 54 „Akacjowej 38:

Pablo unika Leonor, co bardzo ją smuci. Pisarz Clarin jest zachwycony jej wrażliwością. Pablo mówi mu, że to ona, a nie Claudio, jest Leopoldem Safo. Trini chce opłacić Herminii stancję, by miała gdzie spać. Niestety, wcześniej odbiera ona sobie życie, wieszając się w kawiarni Victora i Juliany.

Streszczenie odc. 55 „Akacjowej 38:

Felipe ma wyrzuty sumienia. Wie, że Hemirnia odebrała sobie życie z jego powodu. Rita dowiaduje się, że don Cosme dał rolę swojej kochance, a nie jej. Maximiliano obiecuje żonie, że skończy z grą w pokera. Pisarz Clarin mówi Leonor, że wie, iż to ona napisała powieść „Na rozdrożu”. Celia idzie na strych pożegnać się ze złożoną w trumnie Herminią. 

Streszczenie odc. 56 „Akacjowej 38:

Streszczenie odc. 57 „Akacjowej 38:

Streszczenie odc. 58 „Akacjowej 38:

Streszczenie odc. 59 „Akacjowej 38:

Streszczenie odc. 60 „Akacjowej 38:

Źródło:

www.vod.tvp.pl

Polecamy e-book Mariusza Gadomskiego – „Kryminalne Wilno”

Mariusz Gadomski
„Kryminalne Wilno”
cena:
16,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
184
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-56-3
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone