Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Książki, Starożytny Rzym, Starożytny Bliski Wschód
Opublikowany: 2021-04-14 07:52
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Alberto Angela – „Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę”

W swojej najnowszej książce „Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę” Alberto Angela proponuje Czytelnikom wyprawę do czasów Kleopatry, Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta! Do starożytnego Rzymu wstrząsanego wewnętrznymi wojnami u schyłku republiki i do Egiptu epoki ptolemejskiej.

Alberto Angela
„Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę”
60 zł
Wydawca: Czytelnik
Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień
Rok wydania: 2021
Okładka: twarda
Liczba stron: 412
Premiera: 14.04.2021
Format: 160x230 mm
ISBN: 978-83-07-03500-0
EAN: 9788307035000

Książka dostępna także jako e-book.

Główną bohaterką tej opowieści jest Kleopatra, ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu, kobieta o nieprzeciętnej urodzie, inteligencji i ambicjach, polityk i strateg wojenny, kochanka Cezara i Antoniusza, której niezwykłe i dramatyczne losy pobudzają wyobraźnię ludzi od ponad dwóch tysiącleci. Zdobyła wielką władzę, by na koniec stracić wszystko, lecz jej mit żyje. Znamy ją z szekspirowskich dramatów i hollywoodzkich filmów, stała się symbolem uwodzicielskiej siły, słynne po dziś dzień są sceny jej pierwszego spotkania z Cezarem (48 r. p.n.e.) oraz samobójczej śmierci (30 r. p.n.e.) po bitwie pod Akcjum. Jaka była naprawdę? Jak wyglądał jej świat?

„Z moich badań wyłonił się obraz niezwykle nowoczesnej kobiety, który bardzo różni się od tego, czego byśmy się spodziewali. I to właśnie jej «nowoczesność» pozwoliła Kleopatrze odegrać tak znaczącą rolę w historii starożytności”.

„Kleopatra to więcej niż książka. Jest jak wciągający film dokumentalny, którego ekspertem jest pewien Włoch, mistrz narracji. […] Mimo poruszanych tematów angażuje, a czyta się ją lekko”.

Silvia Capelletto, Leggere a Colori

„Kleopatra demaskuje fałsz i obala mity, by zrekonstruować autentyczny i wiarygodny portret królowej Egiptu”.

La Stampa

„Dzięki Angeli starożytny świat jest dostępny dla współczesnych czytelników [oferując] im prawdziwy wgląd w historię”.

Publishers Weekly

Alberto Angela – szeroko we Włoszech znany i ceniony popularyzator wiedzy z zakresu dziejów życia na Ziemi (paleobiologii, prehistorii człowieka) oraz historii starożytnej i historii sztuki. Autor wielu książek oraz cieszących się ogromnym zainteresowaniem programów popularnonaukowych we włoskiej telewizji. Jego największym przebojem wydawniczym stał się Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, tajemnice, ciekawostki (Una giornata nell’antica Roma. Vita quotidiana, segreti e curiosità), opublikowany po raz pierwszy w 2007 r., kilkakrotnie wznawiany (w samych Włoszech sprzedano znacznie ponad sto tysięcy egzemplarzy) i przetłumaczony na liczne języki europejskie; pierwsze wydanie polskie ukazało się nakładem „Czytelnika” w 2016 r., drugie w 2018 r. Również opublikowanie Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety okazało się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym – po wydaniu włoskim nastąpiły już edycje: francuska, angielska, niemiecka, bułgarska, rosyjska…

Książkę „Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę” zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Czytelnik ma w swojej ofercie.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy