Andrzej Dziurawiec – „Bardzo długi marzec”
Miłość zdeptana przez historię…
Warszawa, druga połowa lat sześćdziesiątych. Nastoletni Adam Sander jest uczniem dobrego warszawskiego liceum. Nawiązuje i zrywa przyjaźnie, przeżywa pierwszą miłość, poznaje moc muzyki Stonesów i taniego alkoholu, ale także brutalnie konfrontuje się z historią. Wydarzenia marcowe, inicjowane przez władze komunistyczne wystąpienia antysemickie i ataki milicjantów na studentów Uniwersytetu Warszawskiego powodują, że Adam musi poznać korzenie swojej rodziny i znaleźć odpowiedź na pytanie, kim właściwie jest…
To poruszająca historia o dojrzewaniu i przedwczesnym wkraczaniu w dorosłość, w której jedną z bohaterek jest Warszawa – ponura, przytłoczona PRL-owską szarzyzną, ale zarazem wibrująca energią młodych ludzi pragnących dla siebie pełniejszego życia.
„Romeo i Julia w czasach zarazy”.
„Bardzo dobra książka. Bardzo! W nastroju, w grozie, atmosferze. Bardzo mocna i prawdziwa”.
Andrzej Dziurawiec – prozaik („Późny Gomułka, wczesny Gierek”, „Bastard”, „Festiwal”), scenarzysta filmowy („Karate po polsku”, „Zakład”), dramaturg („Czarny punkt”, „Trumna nie lubi stać pusta”, „Opowieść o naszym wniebowstąpieniu”). Członek Polskiej Akademii Filmowej. Mieszka w Warszawie i na lubelskiej wsi.
Książkę „Bardzo długi marzec” zamówicie pod tym linkiem!
Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Lira ma w swojej ofercie!