Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Książki, Ujęcia przekrojowe, II wojna światowa
Opublikowany: 2020-12-02 07:24
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Angus Konstam – „Świat piratów. Historia najgroźniejszych morskich rabusiów” i Geoffrey Roberts – „Churchill i Stalin. Toksyczni bracia”

Książka „Świat piratów. Historia najgroźniejszych morskich rabusiów” Angusa Konstama w szerokiej perspektywie ukazuje m.in. fazy rozkwitu i zmierzchu rozbójniczego procederu. Z kolei „Churchill i Stalin. Toksyczni bracia” Geoffreya Robertsa jest obszernym opracowaniem przedstawiającym burzliwe stosunki między sowieckim dyktatorem Józefem Stalinem, a brytyjskim premierem Winstonem Churchillem.

Angus Konstam
„Świat piratów. Historia najgroźniejszych morskich rabusiów”
59,90 zł
Wydawca: Bellona
Okładka: twarda
Liczba stron: 328
Format: 210×270 mm
EAN: 9788311158665

Świat piratów jest fascynujący, ale inny niż w popularnych powieściach i filmach – dominuje w nim nieustanna groźba zatonięcia, głodu, chorób, śmierci w walce czy z wyroku sądu, nadzieja na przeżycie choćby jeszcze miesięcy. Los tych straceńców – nierzadko okrutnych, cynicznych przestępców – był niezwykły.

Książka w szerokiej perspektywie – od starożytnego Egiptu po współczesne piractwo na wodach Afryki, Azji i Oceanii – ukazuje fazy rozkwitu i zmierzchu rozbójniczego procederu, czynniki sprzyjające piratom oraz metody zwalczania plagi. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek historycznych, ilustracji i map - z pewnością zainteresuje nie tylko wyspecjalizowanych miłośników tematu.

Książkę „Świat piratów. Historia najgroźniejszych morskich rabusiów” zamówicie pod tym linkiem

Geoffrey Roberts
„Churchill i Stalin. Toksyczni bracia”
49,90 zł
Wydawca: Bellona
Okładka: twarda
Liczba stron: 510
Format: 170×240 mm
EAN: 9788311159921

Książka dostępna także jako e-book.

Jest to obszerne opracowanie oparte na dokumentach z archiwów rosyjskich. Książka podkreśla tajną korespondencję między dwoma przywódcami, rejestruje ich spotkania i rozmowy w Moskwie oraz na szczytach w Teheranie, Jałcie i Poczdamie, a także ujawnia poufne komunikaty Stalina i jego dyplomatów.

Książka została opracowana przez trzech czołowych rosyjskich i brytyjskich historyków drugiej wojny światowej. Ich narracja w pouczający sposób łączy historię wojskową i polityczną, analizę dokumentalną i biografię. Ujawnia, jak Stalin i Churchill spierali się i współpracowali, aby osiągnąć zwycięstwo, i pokazuje głębokie osobiste relacje między tymi dwoma wielkimi osobistościami, a także dzielące ich olbrzymie różnice polityczne. Ci dwaj przywódcy, nawet gdy Wielki Sojusz upadł po wojnie, zachowali dla siebie szacunek i przywiązanie.

W dokumentach pojawiają się także inne ważne osobistości z czasów wojny – prezydent Roosevelt, ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii i ZSRR, Antoni Eden i Wiaczesław Mołotow, ambasador radziecki w Londynie, Iwan Majski, oraz ambasador USA w Moskwie, Averell Harriman. Z tym fascynującym dokumentalnym zapisem łączy się szczegółowa narracja i komentarz na temat relacji Stalin–Churchill w kontekście stosunków anglo-sowieckich w czasie wojny i polityki Wielkiego Sojuszu. Książka, która spodoba się wszystkim zainteresowanym Churchillem i Stalinem oraz polityką i dyplomacją II wojny światowej.

Książkę „Churchill i Stalin. Toksyczni bracia” zamówicie pod tym linkiem

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Bellona ma w swojej ofercie.

Śledź nas!
Komentarze

O autorze

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy