„Bitwa warszawska 1920” – nowy zwiastun filmu

opublikowano: 2011-06-15 20:44
wolna licencja
poleć artykuł:
Na 30 września 2011 roku zapowiedziano premierę nowego filmu Jerzego Hoffmana pt. „Bitwa warszawska 1920”. Oczekujący na tę produkcję muszą na razie zadowolić się zwiastunem, jaki ukazał się na oficjalnej stronie filmu.
REKLAMA

Zdjęcia do kolejnej produkcji wybitnego polskiego reżysera rozpoczęły się w lipcu zeszłego roku, a zakończyły już po 2 miesiącach intensywnej pracy. Z jej efektami widzowie mogli zapoznać się w grudniu, kiedy zaprezentowano pierwszy zwiastun. W ostatnich dniach na stronie Zodiak Film pojawił się nowy trailer „Bitwy warszawskiej”, uzupełniony o liczne efekty specjalne oraz dźwiękowe.

Film opowiadający o wydarzeniach z sierpnia 1920 roku pochłonął budżet w wysokości 27 mln zł. Wykonany został w najnowszej technologii obrazu 3D, nad czym czuwał operator Sławomir Idziak – twórca zdjęć do takich filmów jak „Helikopter w ogniu”, czy „Harry Potter i Zakon Feniksa”, a także szeregu dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, w tym „Krótkiego filmu o zabijaniu” oraz „Trzy kolory: Niebieski”.

W filmie zagrają m.in.: Borys Szyc, Natasza Urbańska, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski i Wiktor Zborowski. W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Daniel Olbrychski.

Niech znawcy tematu nie szukają w tym filmie podziału na fronty, nazw formacji, nazwisk dowódców i pełnej chronologii wydarzeń. Ważne jest napięcie, temperatura uczuć, charaktery i postawy ludzkie – pisze w eksplikacji reżyserskiej Jerzy Hoffman. Czy więc film o jednej z najważniejszych bitew w dziejach naszego kraju spodoba się widzom i spełni nasze oczekiwania? Na odpowiedź na to pytanie będzie trzeba poczekać do września.

Zwiastun filmu „Bitwa warszawska 1920”:

Korekta: Agnieszka Kowalska

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Sebastian Adamkiewicz
Publicysta portalu „Histmag.org”, doktor nauk humanistycznych, asystent w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, współpracownik Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii współzałożyciel i członek zarządu Fundacji Nauk Humanistycznych. Zajmuje się badaniem dziejów staropolskiego parlamentaryzmu oraz kultury i życia elit politycznych w XVI wieku. Interesuje się również zagadnieniami związanymi z dydaktyką historii, miejscem „przeszłości” w życiu społecznym, kulturze i polityce oraz dziejami propagandy. Miłośnik literatury faktu, podróży i dobrego dominikańskiego kaznodziejstwa. Współpracuje - lub współpracował - z portalem onet.pl, czasdzieci.pl, novinka.pl, miesięcznikiem "Uważam Rze Historia".

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone