Opublikowano
2017-02-14 12:14
Licencja
Wolna licencja

Bohaterowie Armii Krajowej – 20 oficerów i żołnierzy AK, których warto znać [galeria zdjęć]

Dokładnie 76 lat temu powstała Armia Krajowa – zakonspirowane siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego, jeden z fenomenów II wojny światowej. Tworzyło je tysiące żołnierzy i żołnierek. Przypominamy dwadzieścioro z nich – zarówno dowódców, jak i szeregowych bohaterów.


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: Razz |

Łupaszka? Poważnie?Odpowiedz

Gość: odersky |

Gratulacje. Po raz kolejny promujecie na swoim portalu Łupaszkę, "Żołnierza Wyklętego" odpowiedzialnego za masakrę w Dubinkach, "bohatera", z rozkazu którego zamordowano kilkudziesięciu cywilów, w tym czteroletnie dziecko. Rzygać się chce...Odpowiedz

Gość: Śledczy |

Skoro jest Szendzielarz to i burego trzeba było umieścić.Odpowiedz
Tomasz Leszkowicz

Redaktor działu naukowego, członek redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Doktorant w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Absolwent Instytutu Historycznego i Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Były członek Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Publikował m.in. w „Mówią Wieki”, „Uważam Rze Historia”, „Pamięci.pl”, „Polityce” oraz „Dziejach Najnowszych”. Oprócz historii pasjonuje go rock i poezja śpiewana, jest miłośnikiem kabaretów, książek Ryszarda Kapuścińskiego i Hansa Helmuta Kirsta oraz gier z serii Europa Universalis.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org