Brendan Simms – „Hitler”

opublikowano: 2023-11-21 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Brendan Simms powraca do czytelników z kolejną książką. Publikacja „Hitler” oparta jest na najaktualniejszych źrodłach. Autor skupił się na czynnikach kształtujących jednego z największych zbrodniarzy z czasów II wojny światowej.
REKLAMA
Brendan Simms
„Hitler”
cena:
Wydawca:
Wydawnictwo Rebis
Tłumaczenie:
Adam Bukowski, Jacek Środa, Maciej Szymański
Rok wydania:
2023
Okładka:
całopapierowa z obwolutą
Liczba stron:
936
Premiera:
21.11.2023 r.
Format:
150x225 mm
ISBN:
978-83-8338-052-0
EAN:
9788383380520
Nowa, monumentalna biografia.
- Timothy Snyder, „New York Times”


Adolf Hitler jest jedną z najczęściej opisywanych postaci w historii, a mimo to wiele najważniejszych informacji o nim jest przekłamanych. Nowa biografia przywódcy Trzeciej Rzeszy, autorstwa Brendana Simmsa, w pełni wyjaśnia przekonania Führera, pokazując, że to idee są głównym źródłem jego najbardziej morderczych zachowań.

Czerpiąc z najaktualniejszych źródeł, Brendan Simms prześledził czynniki kształtujące Hitlera, który Stany Zjednoczone i Imperium Brytyjskie obrał jako model dla niemieckiego imperium, podobnie opartego na zawłaszczaniu ziemi, rasizmie i przemocy. Celem Hitlera było stworzenie analogicznej globalnej przyszłości dla Niemiec – kraju, który w prze­ciwnym razie wydawał mu się skazany nie tylko na nieistotność, ale poprzez emigrację i obce wpływy na zagładę. Ostatecznie osiągnięcie celu mogła zapewnić Hitlerowi jedynie dominacja nad światem, a do jego pokonania potrzebna była nieomal ogólnoświatowa koalicja.

BRENDAN SIMMS jest profesorem historii stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Cambridge. Jego najważniejsze książki to Unfinest Hour: Britain and the Destruction of Bosnia (kandydat do Nagrody Samuela Johnsona) i Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku, która zebrała nadzwyczaj pochlebne recenzje.

Książkę „Hitler” zamówicie pod tym linkiem!

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Wydawnictwa Rebis.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone