Co ciekawego oferuje wydawnictwo Bellona we wrześniu?

opublikowano: 2023-09-25 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Sven Hassel w publikacji „Więzienie NKWD” opisuje walki, jakie toczyli żołnierze Wehrmachtu na terenie Związku Sowieckiego. French L. MacLean – były oficer armii amerykańskiej i historyk w książce „Okrutni łowcy” opowiada o jednostce specjalnej SS dowodzonej przez Oskara Dirlewangera.
REKLAMA
Sven Hassel
„Więzienie NKWD”
cena:
44,90 zł
Wydawca:
Bellona
Rok wydania:
2023
Okładka:
miękka
Liczba stron:
460
Premiera:
27.09.2023
Format:
125x195 [mm]
ISBN:
978-83-11-17012-4
EAN:
9788311170124

Więzienie NKWD jest kolejnym tomem, w którym zostały opisane wstrząsające, mordercze walki, jakie toczyli żołnierze Wehrmachtu na terenie Związku Sowieckiego. Koszmar systemu komunistycznego jest porównywalny z brutalnością toczonych walk. Bohaterowie powieści ponownie stają się marionetkami w rękach losu i dowódców-szaleńców. Zaprawieni w bojach żołnierze stają w obliczu czegoś, czego dotychczas nie doświadczyli. Stają się świadkami piekło na ziemi, jakie NKWD zgotowało więzionym kobietom i mężczyznom.

Książkę „Więzienie NKWD” zamówicie pod tym linkiem! 

French L. MacLean
„Okrutni łowcy”
cena:
49,90 zł
Wydawca:
Bellona
Tłumaczenie:
Tomasz Kaźmierczak
Rok wydania:
2023
Okładka:
miękka
Liczba stron:
350
Premiera:
27.09.2023
Format:
135x215[mm]
ISBN:
978-83-11-17043-8
EAN:
9788311170438

To opowieść o jednostce specjalnej SS dowodzonej przez Oskara Dirlewangera, złożonej w dużym stopniu z przestępców zwolnionych z więzień, obozów koncentracyjnych i karnych kompanii (początkowo byli to głównie kłusownicy, potrafiący dobrze strzelać), którzy mieli wierną służbą odkupić winy wobec Trzeciej Rzeszy. Jej szlak „bojowy” znaczyły masowe rzezie cywilów, spalone wsie, gwałty i grabieże. Okrucieństwa podkomendnych Dirlewangera odczuli mieszkańcy Białorusi – obławy przeciwpartyzanckie i pacyfikacje pochłonęły życie ponad 30 tys. ludzi. Potem przyszła kolej na ludność Warszawy, dokąd na początku sierpnia trafiła ta jednostka, aby tłumić Powstanie Warszawskie. Dirlewangerowcy przebili się z Woli do Śródmieścia, następnie uczestniczyli w walkach na Starym Mieście, Powiślu i Czerniakowie, dokonując przy okazji mordów na warszawiakach. Potem były Słowacja , Węgry i obszary na południe od Berlina, gdzie jednostka Dirlewangera – już w sile dywizji – została wiosną 1945 roku rozbita przez Armię Czerwoną. Jej dowódca nie pożył długo. Dostał się do francuskiej niewoli, ale został rozpoznany i najprawdopodobniej zabity w obozie przez polskich strażników. French L. MacLean, były oficer armii amerykańskiej i historyk wojskowości nie ukrywa straszliwej prawdy o dirlewangerowcach, którzy w pełni zasłużyli na przydomek morderców.

Książkę „Okrutni łowcy” zamówicie pod tym linkiem

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Bellona ma w swojej ofercie!

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone