Dominik Stasiak – „Kadesz 1274 p.n.e.”

opublikowano: 2022-02-24 06:14
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W książce „Kadesz 1274 p.n.e.” Dominik Stasiak szczegółowo opisuje jedną z najsłynniejszych batalii starożytnego Bliskiego Wschodu, która została stoczona w XIII stuleciu przed naszą erą. Autor rekonstruuje okoliczności i przebieg bitwy, a także ukazuje wojskowość epoki.
REKLAMA
Dominik Stasiak
„Kadesz 1274 p.n.e.”
cena:
34,90 zł
Wydawca:
Bellona
Okładka:
miękka
Liczba stron:
286
Seria:
Historyczne bitwy
Premiera:
2022-01-12
Format:
125x195 [mm]
EAN:
9788311164222

Bitwa pod Kadesz, jedna z najsłynniejszych batalii starożytnego Bliskiego Wschodu, została stoczona w XIII stuleciu przed naszą erą. W dolinie rzeki Orontes starły się wojska egipskie dowodzone przez wojowniczego faraona Ramzesa II oraz armia Hetytów, którzy stworzyli imperium w Azji Mniejszej - na ich czele stał król Muwatallis II. Wydarzenie to było punktem kulminacyjnym walk o dominację w Syrii. Pomimo że bój pod Kadesz jest najlepiej udokumentowaną bitwą w historii starożytnego Egiptu, trudno stwierdzić, kto wyszedł z niego zwycięsko. Ramzes II za pośrednictwem licznych inskrypcji, płaskorzeźb i tekstów spisanych na papirusach ogłosił, że to on był triumfatorem. Najpierw miał odeprzeć atak hetyckich rydwanów, a potem zepchnąć wrogów do rzeki. Dominik Stasiak rekonstruuje okoliczności i przebieg bitwy, a także ukazuje wojskowość epoki.

Książkę „Kadesz 1274 p.n.e.” zamówicie pod tym linkiem!

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Bellona ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone