Eugeniusz Kwiatkowski - wizjoner z międzywojnia: Przemysław Mrówka w Programie 1 Polskiego Radia

opublikowano: 2020-11-12 16:02
wolna licencja
poleć artykuł:
Gościem audycji „Cztery pory roku” Programu I Polskiego Radia był Przemysław Mrówka, były redaktor naczelny portalu Histmag.org. Opowiadał słuchaczom o postaci Eugeniusza Kwiatkowskiego.
REKLAMA
Eugeniusz Kwiatkowski w towarzystwie członków rządu i generalicji podczas przyjęcia noworocznego na Zamku Królewskim, domena publiczna.

Eugeniusz Felicjan Kwiatkowski był chemikiem, wicepremierem, ministrem przemysłu i handlu w latach 1926-1930 oraz ministrem skarbu w latach 1935-1939. Zapamiętano go przede wszystkim jako inicjatora budowy portu w Gdyni. Jan Nowak-Jeziorański określił go jako osobę, która ocaliła i umocniła polską niezależność gospodarczą.

„Eugeniusz Kwiatkowski był jednym z kilku ministrów odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy, za finanse. Prawdopodobnie był tym, który był obdarzony najlepszymi zdolnościami organizacyjnymi i administracyjnymi. Miał bardzo silną wizję rozwoju kraju i bardzo dobry ogląd tego, co krajowi jest potrzebne w ciężkiej sytuacji gospodarczej, w jakiej znalazł się on bezpośrednio po odzyskaniu niepodległości” - opowiadał na antenie Przemysław Mrówka.

**Całej audycji można posłuchać TUTAJ. **

Eugeniusz Kwiatkowski - zobacz też:

Kup e-booka „Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej”

Marek Teler
„Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA (Histmag.org)
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-30-3 e-book / 978-83-65156-49-5 audiobook

Książkę można też kupić jako audiobook, w cenie 16,90 zł.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone