Grzegorz Majewski – „Dobry ubek” (informacja)

opublikowano: 2017-09-13 10:02
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Koniec II wojny światowej nie dla wszystkich oznaczał koniec walki. Partyzantom, którzy nie złożyli broni przyszło zmierzyć się z nowym okupantem i jego zwolennikami. Nie rezygnowali, choć mieli świadomość, że ich przyszłość, to śmierć w bitwie lub z rąk agentów bezpieki w celach.
REKLAMA
Grzegorz Majewski
„Dobry ubek”
cena:
34,90 zł
Okładka:
miękka
Liczba stron:
272
Format:
140 x 205 mm
ISBN:
978-83-65310-73-6
EAN:
9788365310736

Lato 1945 roku. W okolicach Przemyśla oddział majora Kosy zbrojnie przeciwstawia się nowemu ustrojowi. Zadanie rozprawienia się z partyzantami otrzymuje kapitan Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Lesław Wolski. Ambitny kabewiak nie cofnie się przed niczym by dopaść osławionego bandytę.

Rozpoczyna się akcja o kryptonimie „Dobry Ubek”, w której zmierzą się dwaj godni siebie przeciwnicy. Jednak najważniejszą rolę w tej walce odegra mężczyzna o pseudonimie „Trup”.

Powieść „Dobry ubek” to druga po „Piekło odzyskane” część cyklu „Niezłomni”, opisujący historie ludzi żyjących w powojennej rzeczywistości. Zagubionych i niepewnych przyszłości, wciąż przeżywających wojenną traumę, różnie pojmujących pojęcia patriotyzmu i wolności, jednak z żelazną konsekwencją dążących do osiągnięcia wytyczonych celów.

Grzegorz Majewski urodził się w 1980 roku w Trzciance. Studia dziennikarskie ukończył w Poznaniu, a obecnie mieszka w Wejherowie. Jest wnukiem Żelisława Majewskiego, partyzanta AK działającego pod pseudonimami „Demon” i „Żbik”, który po wojnie został jednym z pierwszych leśniczych na terenach Pomorza Zachodniego.

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Wydawnictwa Erica.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone