Grzegorz Motyka – „Wołyń '43” (informacja)

opublikowano: 2016-10-11 09:19
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Wołyń ’43 to arcyważny głos w dyskusji, jaką wywołuje premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego Wołyń. Jak podkreśla sam reżyser filmu książka zawiera _wszystko, co powinieneś wiedzieć, żeby zrozumieć film Wołyń_.
REKLAMA
Grzegorz Motyka
„Wołyń '43”
cena:
38,00 zł
Wydawca:
Wydawnictwo Literackie
Okładka:
zintegrowana
Liczba stron:
288
Format:
145x207
ISBN:
978-83-08-06207-4
EAN:
9788308062074

Pięć lat po wydaniu świetnie przyjętej i szeroko dyskutowanej książki Od rzezi wołyńskiej do akcji „Wisła” Grzegorz Motyka powraca do mrocznej karty w historii dwóch narodów. Wołyń '43 to niewielka, ale bardzo ważna książka. Czytelnik niezaznajomiony z historią rzezi wołyńskiej znajdzie tutaj wszystkie najważniejsze fakty, a odbiorcy bardziej zorientowani w tej tematyce — poznają najnowsze badania i ustalenia historyków.

Autor, uznawany za jednego z najlepszych znawców stosunków polsko-ukraińskich, jednoznacznie dowodzi, że rzeź wołyńska była zaplanowanym ludobójstwem, a nie spontaniczną akcją odwetową. W tej książce Grzegorz Motyka nie ogranicza się jednak do samej historii — podsumowuje też, jak wyglądają dzisiaj pamięć historyczna i polityka historyczna w Polsce i na Ukrainie.

Za swoją poprzednią pracę poświęconą tej tematyce Grzegorz Motyka został uhonorowany Nagrodą Historyczną „Polityki”.

Wołyń ’43 to arcyważny głos w dyskusji, jaką tej jesieni z pewnością wywoła premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego Wołyń.

Wśród niemałego grona historyków, którzy badają ten tragiczny fragment dziejów Polski i jej relacji z sąsiadami, prof. Grzegorz Motyka z pewnością zajmuje czołowe miejsce - prof. Andrzej Paczkowski.

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Wydawnictwa Literackiego

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone