Historia Imperium Nowoasyryjskiego [Video]

opublikowano: 2020-07-23 12:37
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Istniejące w latach 911–609 p.n.e. Imperium Nowoasyryjskie było niespotykanie potężnym jak na tamte czasy państwem, w szczycie rozwoju sięgającym od dzisiejszego Egiptu aż po tereny nad Zatoką Perską. Jaka jest jego historia? Więcej o tym w materiale History Time – polecamy!
REKLAMA

Imperium swoją największą potęgę osiągnęło za czasów rządów Sargona II i jego bezpośrednich następców, upadło z kolei po zdobyciu Niniwy (stolicy państwa) przez Babilończyków w 612 r. p.n.e.

Więcej w materiale:

Asyria – zobacz też:

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone